Archiwum NEWS 2003
::[ 2003-12-24 ]::

Krótkie życzenia świąteczne :P

 

Autor: Jachu

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, życzę wszystkim fanom Tada Williamsa oraz każdej innej osobie, która odwiedza ten serwis wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, wymarzonych prezentów od Św. Mikołaja (co ma duże jaja :P), ciekawych pozycji do czytania i oglądania w przyszłym roku oraz morderczej imprezy na Sylwestra ;)) Do zobaczyska w przyszłym roku...

::[ 2003-12-21 ]::

Rocznica działalności strony!!!   HIP-HIP HURRRA!!!

 

Autorzy: Jachu | Jussi | szykotka

Z olbrzymią radością zawiadamiam, że w dniu dzisiejszym strona "Tad Williams by JACHU" obchodzi rok istnienia!! [fanfary] Przez ten rok strona została rozbudowana, zmieniła się szata graficzna, pojawili się stali bywalcy, którzy zaczęli pisać recenzje i artykuły... Wszystkim im bardzo dziękuję. Życzę sobie, żeby mój trud włożony w budowę tej strony został doceniony przez fanów twórczości Tada Williamsa i spowodował wzrost zainteresowania książkami Tada...
Z okazji rocznicy dzisiaj spory upload :) A oto, co mam dzisiaj do zaoferowania: przede wszystkim mała zmiana menu, zakończyła się też sonda, a jej wyniki możecie znaleźć w nowym dziale Historia strony. Oprócz tego recenzja trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" napisana przez szykotkę, fragment wiersza Christophera Smart'a wykorzystany w "Pieśni Łowcy" (BIG THANX FOR JUSSI), okładki zbiorów (antologii) opowiadań, w których Williams zamieszczał swoje krótsze dzieła (dział Powieści), a także w dziale Download dwie nowe książki: "Smoczy tron" (po niemiecku) i "Morze srebrzystego światła" (po angielsku). Zapraszam do lektury...

::[ 2003-12-20 ]::

"Tad Williams by JACHU" wyróżniona!

 

Autor: Jachu

Z olbrzymią radością chciałbym wszystkich poinformować, że mój serwis znalazł się na siódmym miejscu w bardzo popularnym rankingu "Najpopularniejszych stron o tematyce Fantasy". Serdecznie dziękuję wszystkim internautom, którzy docenili mój wysiłek i głosowali na mój serwis... Szczegółową "10" rankingu możecie znaleźć TUTAJ!

::[ 2003-12-19 ]::

"Child of an Ancient City" w wersji elektronicznej!

 

Info: Jachu

Firma wysyłkowa Amazon w porozumieniu z Tadem Williamsem i Niną Kiriki Hoffman zdecydowała się na umieszczenie w swojej ofercie pozycji "Child of an Ancient City" (Dziecko z miasta przeszłości) w wersji elektronicznej! Plik w formacie pdf (Acrobat Reader) kosztuje jedynie $8.79! Zakupu można dokonać TUTAJ!

::[ 2003-12-11 ]::

"The War of the Flowers" w Polsce???!!!

 

Info: Andrzej Hudowicz (Dom Wydawniczy REBIS)

Z pozycji Tada Williamsa w stałej sprzedaży mamy cykle "Inny Świat" i "Pamięć, Smutek i Cierń". W tym roku wznawialiśmy już "Kamień rozstania" oraz I i II tom "Wieży Zielonego Anioła" – to już niemal klasyka Fantasy i cieszy się wciąż sporą popularnością wśród czytelników w całej Polsce. Na razie nie mamy w planach wydania żadnego nowego tytułu Tada Williamsa, ale wiem, że kilku wydawców w Polsce było (JEST) zainteresowanych wydaniem jego nowej powieści "The War of the Flowers".

::[ 2003-11-29 ]::

Kolejny mały "studencki" upload

 

Autor: Jachu

Dzisiaj mały upload, w którym można zauważyć moją pracę nad konstrukcją działu Powieści – chciałem, żeby ten dział był bardziej przejrzysty i czytelny, bo niektórzy niedoświadczeni czytelnicy nie potrafili się w nim odnaleźć. Teraz już nie powinno być problemu :) Oprócz tego uzupełniłem o kilka fragmentów Księgę Nissesa – poemat, który jest głównym gwoździem trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" i dodałem nowe zagraniczne okładki książek Tada. Następna aktualizacja już w święta!

::[ 2003-11-16 ]::

Długo oczekiwana aktualizacja...

 

Autorzy: Jachu | Nightcrawler | Captain Ress

Witam wszystkich! Przez ostatni miesiąc zostałem wręcz zbombardowany ilością maili, które dotarły na moje konto pocztowe. Niestety, spora część tej tony maili, to był spam, próbujący mnie nakłonić do okazyjnego zakupu Viagry, złotych kart Visa, czy też wspomożenia afrykańskiego księcia w kradzieży skarbu z jego republiki bananowej ;)) Na szczęście kilka listów było sensownych i dotyczyło mojej strony, a raczej braku aktualizacji na niej... Jest mi niezmiernie miło, że ktoś jednak zagląda na ten najmniej uczęszczany skraj sieci i czyta moje wypociny ;) Dla tych wszystkich przygotowałem dzisiaj długo oczekiwany upload. Oto co mam dzisiaj do zaoferowania: Nightcrawler nadesłał wspólną recenzję dla każdego tomu cyklu "Inny Świat", a Captain Ress recenzję "Smoczego tronu". Ja natomiast spisałem najciekawsze fragmenty "Rzeki błękitnego ognia" (II tom cyklu "Inny Świat") i "Krętej drogi" (II-ej części "Wieży zielonego anioła") oraz dodatkowo przebudowałem dział Download i dodałem do niego IV tom cyklu "Inny Świat" po niemiecku! I to byłoby na tyle... Czekam na listy, materiały, recenzje itp. Do zobaczyska następnym razem!

::[ 2003-10-04 ]::

Akademicki upload ;))

 

Autor: Jachu

Witam wszystkich fanów Tada Williamsa, a w szczególności studentów, którzy kilka dni temu rozpoczęli rok akademicki :)) Dzisiaj spory upload i niestety na razie ostatni, gdyż studia sprawiają, że będę musiał troszkę zaniedbać tą stronę :(( Dzisiaj niezła gratka dla tych, którzy znają język niemiecki – w dziale Download trzy tomy cyklu "Inny świat": "Miasto złocistego cienia", "Rzeka błękitnego ognia" i "Góra z czarnego szkła". Do tego w dziale Publicystyka recenzja dwóch tomów cyklu "Inny świat" z internetowego magazynu "Science-fiction – fantastyka w najczystszej postaci". Zapraszam do lektury i do zobaczyska następnym razem... kiedykolwiek to będzie ;))

::[ 2003-09-23 ]::

The Sandman: Book of Dreams

 

Info: Amron (Carpe Noctem)

Niedawno na amerykańskim rynku księgarskim ukazała się książka: "The Sandman: Book of Dreams", wydana przez duet Neil Gaiman & Ed Kramer. Jest to oszałamiająca kolekcja wizji, cudów, horrorów, halucynacji i objawień zaprezentowana przez takich autorów jak: Clive Barker, Barbara Hambly, Tad Williams, Gene Wolfe, Nancy A. Collins i szesnastu innych niezrównanych marzycieli – zainspirowanych powieścią Neila Gaimana.  Jest gdzieś mroczny król, który włada naszymi marzeniami z miejsca cieni i rzeczy niezwykłych. To Morfeusz, władca opowieści. Starszy niż rodzaj ludzki, zamieszkuje wraz z Przeznaczeniem, Śmiercią, Zniszczeniem, Pożądaniem, Rozpaczą i Majakami, jego Nieskończonymi siostrami i braćmi królestwo ludzkiej świadomości. W jego władaniu jest mit i koszmar inspiracje, przyjemności i kary, prezentowane pod delikatną mgiełką snu. Poddaj mu się... Książka na razie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych, ale za to cena nie jest zbyt wygórowana – jedyne 7,50 $. Czekamy na polską premierę!

::[ 2003-09-21 ]::

Trzecia część "Smoczego tronu" do ściągnięcia!!! :]

 

Autorzy: Jachu | Veroniqhann | dutch22

Z radością zawiadamiam, że dzięki uprzejmości człowieka zwanego dutch22 możemy dokończyć lekturę "Smoczego tronu" – I tomu trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" (BIG THANKS). Cała powieść znajduje się w dziale Download, który dość mocno przebudowałem, żeby był bardziej przejrzysty ;))  Veroniqhann nadesłała swoją recenzję "Smoczego tronu". Zapraszam do lektury!

::[ 2003-09-08 ]::

No, poszły dzieci do szkoły...

 

Autorzy: Jachu | Nightcrawler

...i można się spokojnie zanurzyć w lekturę. Cisza, spokój święty - aaaachch... Rozkosz... Nikt nie wrzeszczy pod oknami, szumią drzewa, ptaszki śpiewają... Raj po prostu! W tym optymistycznym czasie przygotowałem całkiem spory upload :) Nightcrawler nadesłał hurtem recenzje "Smoczego tronu", "Kamienia rozstania", "Wieży zielonego anioła" i "Pieśni Łowcy", a ja spisałem kilka fragmentów Księgi Nissesa - poematu, który jest głównym gwoździem trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń". Ponadto przygotowałem galerię okładek książek Tada Williamsa. Życzę przyjemnej lektury i do zobaczenia następnym razem! :)

::[ 2003-08-28 ]::

Ponowne wydanie "Krętej drogi"!!!

 

Autor: Jachu

Druga część "Wieży zielonego anioła" - III-ego tomu trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" ponownie znalazła się w księgarniach. Akcja tomu powoli zaczyna zmierzać do niesamowitego zakończenia magicznego konfliktu, który złamał wszelkie granice czasu i przestrzeni i rzucił przeciwko sobie ludzi różnych ras i kultur. Podobnie jak przy wznowieniu "Kamienia rozstania", REBIS zmienił troszkę kolorystycznie okładkę, ale treść pozostała ta sama. Cena książki 28 zł PLN

::[ 2003-08-24 ]::

Powroty z wakacji często bywają ciężkie ;))

 

Autorzy: Ellin | LarZ

Ufff... Dawno mnie tu nie było :) Przede wszystkim pragnę podziękować za wszystkie maile, które przychodziły w trakcie mojej nieobecności. Pobalowałem sobie i miło spędzałem czas nie martwiąc się w ogóle o rozwój strony. Na szczęście nie wszyscy mieli taki sam stosunek jak ja ;)) Dzięki takim ludziom jak LarZ i Ellin dzisiaj prezentuję wam mały upload i dodatkowo uprzedzam, że w najbliższym czasie szykują się kolejne aktualizacje. A oto co dziś mogę wam zaprezentować: Ellin nadesłała wiersz zainspirowany twórczością Tada Williamsa (dokładnie powieści "Smoczy tron"), czyli coś czego jeszcze nie było... Jestem pod wielkim wrażeniem tego wiersza i mam nadzieję, że i wy będziecie. LarZ także się napracował i przysłał przetłumaczony wywiad z Tadem Williamsem dotyczący powieści "Shadowmarch"! Wywiad i wiersz możecie znaleźć w dziale Ciekawostki. Dodatkowo LarZ nadesłał krótką recenzję "Dziecka z miasta przeszłości". (BIG THANKS!) Zapraszam do lektury!

::[ 2003-07-25 ]::

Kolejna wakacyjna aktualizacja :]

 

Autorzy: Jachu | Wściekła | Curumo

Chciałbym wszystkich przeprosić za dość mierne ostatnio aktualizacje, ale wiadomo: wakacje wakacjami :) Jednakże chciałbym zaznaczyć, że fakt wakacji, nie oznacza braku czasu na aktualizowanie strony. Z tego też powodu piszę do Was te słowa... Jak wszyscy dobrze wiemy mamy wakacje – czas odpoczynku, wylegiwania się na plaży, wycieczek rowerowych, wyjazdów na urlopy, podrywania skąpo ubranych osób płci przeciwnej :) itp. Ale jeśli czytasz teraz te słowa, to znaczy, że siedzisz znudzony przed monitorem, zamiast zamiast wykonywać którąś z wymienionych przeze mnie czynności. Ale w sumie, mówiąc szczerze, to zupełnie ci się nie dziwię, bo komu by się chciało teraz spacerować po zacienionych ścieżkach lasu, kąpać się w chłodnej wodzie rzeki lub jeziora i podglądać półnagie wysportowane ciałka osób płci przeciwnej? :)
Dziś kolejny mały upload – Wściekła nadesłała recenzję "Dziecka z miasta przeszłości" znalezioną w starym numerze "Nowej Fantastyki", a ja spisałem najciekawsze fragmenty "Miasta złocistego cienia". Moja strona ma też nowy (bardziej profesjonalny) banner! Jego autorem jest Curumo (BIG THANX!) Kolejne upload'y w połowie sierpnia, jak tylko wrócę z wczasów we Wrocławiu i w Bornem Sulinowie! Pozdrawiam wszystkich moich czytelników i życzę miłej lektury!

::[ 2003-07-08 ]::

Pierwszy w pełni wakacyjny upload :]

 

Autorzy: Jachu | PaVeL

Wakacje... Wyczekane, wymarzone, upragnione, wytęsknione... Po wielomiesięcznych "zmaganiach" z nauką, stresach związanych z codziennymi obowiązkami w pracy, nadszedł czas na zasłużony letni wypoczynek! A wraz z nim więcej aktualizacji na stronie :] Dziś także spory upload: PaVeL opisał swoje wrażenia po przeczytaniu książki "Pieśń Łowcy", ja w dziale Publicystyka umieściłem recenzję tetralogii "Inny Świat" znalezioną w internecie oraz artykuł "Rzeka opowieści" z magazynu SFera. Uzupełniłem też biografię Tada Williamsa... Następne upload'y w drodze!

::[ 2003-06-30 ]::

"Kamień rozstania" ponownie w księgarniach! :)

 

Autor: Jachu

Wspaniała epicka opowieść o walce dobra ze złem... o zmaganiach bytu z niebytem... o konflikcie między siłami światła i ciemności. W tej czarującej kontynuacji "Smoczego Tronu" Tad Williams przenosi nas do udręczonego świata ludzi, trolli Qanuc i Sithów – świata, w którym panują czarna magia, przerażający podwładni nieśmiertelnego władcy Sithów, Inelukiego – Króla Burz i wszechogarniające zło. Dopiero gdy cały kraj znajdzie się w mocy gniewu Inelukiego, resztki niegdyś dumnej armii ludzi wyruszą na poszukiwanie ostatniego sanktuarium i zarazem punktu zbiórki – Kamienia Rozstania, miejsca od pradawnych czasów owianego tajemnicą. A porozrzucani po kraju członkowie klanu podejmą desperacką walkę o wypełnienie misji... Tak, tak! II tom wspaniałego cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń" ponownie zawitał do księgarni w całym kraju! Ta wiadomość nadeszła do mnie przed chwilą, więc od razu zamieszczam informację. Wydawnictwo REBIS zmieniło troszkę kolorystycznie okładkę, ale treść pozostaje ta sama. Cena książki 39 zł PLN

::[ 2003-06-25 ]::

Wakacje!! Znów są wakacje! :] Tylko, co zrobić z latem?

 

Autorzy: Jachu | Dosia

Dni stały się dłuższe, drzewa pokryły się zielenią, a na kolorowych ulicach ożyły kawiarniane ogródki. Nadszedł długo oczekiwany czas odpoczynku i wytchnienia. Ale czy warto spędzić całe lato przy piwie? A może oprócz plaży, basenu czy spotkań przy grilu warto odpocząć od codzienności aktywnie spędzając czas przy książce, np. Tada Williamsa... Polecam w szczególności to ostatnie rozwiązanie, a oprócz tego – lekturę tej strony :) A na stronie troszkę informacji i materiałów :] Dzięki pomocy Dosi (BIG THANKS!!) która podjęła się tłumaczenia, możemy dowiedzieć się trochę na temat akcji "Lustrzanego świata" – książki nie wydanej jeszcze w Polsce. Dodałem też recenzje (moją i znalezioną w necie) zbioru opowiadań "Legendy". W dziale Ciekawostki rysunek, który ukazał się w amerykańskim wydaniu książki "Pieśń Łowcy"...

::[ 2003-06-20 ]::

Mały upload i zmiana serwera!

 

Autor: Jachu

Nadszedł czas najwyższy na wznowienie działalności, co też następuje z dniem dzisiejszym. Na początek mała wiadomość, że zmieniłem serwer na którym znajduje się strona: z Wirtualnej Polski przeniosłem się na Republikę :) Mam nadzieję, że nowy serwer będzie szybszy niż wcześniejszy :) Na stronie głównej niewielkie zmiany, które powinny dać lepsze efekty :) Oprócz tego umieściłem ankietę dla odwiedzających stronę. Znajduje się ona TUTAJ! Ponadto w dziale Publicystyka umieściłem moją recenzję cyklu "Inny świat"... A ja tymczasem czekam jeszcze na wyniki niektórych egzaminów :|

::[ 2003-06-02 ]::

(sesja) Będzie ostra jazda bez trzymanki ;((

 

Autor: Jachu

Dzisiaj rozpoczęła się na mojej uczelni sesja egzaminacyjna :( W związku z tym, aktualizacji przez najbliższe 3 tygodnie z pewnością nie będzie :( Tymczasem dziś troszkę rzeczy do przeczytania. Napisałem recenzje Wieży zielonego anioła" i Czasu kalibana". Oprócz tego w dziale Publicystyka dwie recenzje cyklu "Inny świat" znalezione w internecie... Miłej lektury!

::[ 2003-05-26 ]::

Druga część "Smoczego tronu" do ściągnięcia!!! :]

 

Autorzy: Jachu | dutch22

Z radością zawiadamiam, że dzięki uprzejmości człowieka zwanego dutch22 zamieściłem drugą część "Smoczego tronu" – I tomu trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" (BIG THANKS). Znajduje się ona TUTAJ. Wkrótce ostatnia część do ściągnięcia i przeczytania. Ciągle trwają prace nad zmianami kosmetycznymi szaty graficznej, wątpliwe jest jednak żebym zdążył przed wakacjami. Ale nie ma się co dziwić, jak coś ma być porządnie zrobione, to trzeba się do tego przyłożyć, a tymczasem profesorowie i doktorzy gonią coraz mocniej... A do tego sesja egzaminacyjna tuż tuż... :(

::[ 2003-05-16 ]::

Wiosna "zagościła" na dobre! :]

 

Autor: Jachu

Przygrzewające słońce, przyroda rozkwitająca pełną gamą kolorów, świat pełen świeżości i energii! Temperatura zachęca do wypoczynku na łonie przyrody – w miejscach cichych, spokojnych z dala od zgiełku cywilizacji! Idealnym rozwiązaniem jest piknik z rodziną lub przyjaciółmi na "zielonej trawce" za miastem! A już po obfitym posiłku na łonie natury, ruchu na świeżym powietrzu, warto poobcować z ciekawą książką, która umili czas i pozwoli prawdziwie odpocząć... Najlepiej, żeby to była książka Tada Williamsa :) Z nowych rzeczy na stronie: streszczenia dwóch pierwszych tomów cyklu "Inny Świat" – "Miasta złocistego cienia" i "Rzeki błękitnego ognia" oraz jeszcze klika cytatów "Pieśni Łowcy". Zapraszam do lektury!

::[ 2003-05-05 ]::

Plany wydawnicze...

 

Autor: Jachu

Znane mi są plany wydawnicze wydawnictwa REBIS w stosunku do książek Tada Williamsa. Niestety szanse na wydanie najnowszej książki "The War of the Flowers" są raczej nieduże :(( Dzieje się tak dlatego, że wydanie cyklu "Inny świat" pomimo pochlebnych recenzji nie było takim sukcesem, jakiego spodziewali się wydawcy... Ale są też i dobre wieści :) Na przełomie czerwca i lipca ukaże się wznowienie "Kamienia rozstania" oraz dwóch pierwszych części "Wieży Zielonego Anioła". Informacje te pochodzą z wiarygodnego źródła – wielkie podziękowania dla Andrzeja Hudowicza z Wydawnictwa REBIS za te informacje...

::[ 2003-04-28 ]::

Najnowsza powieść Williamsa dostępna w USA już w maju tego roku! :]

 

Autorzy: Jachu | LarZ

Najnowsza powieść Tada Williamsa o znamiennym tytule "The War of the flowers" ma się ukazać w Stanach Zjednoczonych już w maju 2003 r. Dzięki tłumaczeniu LarZ'a (BIG THANX), możemy dowiedzieć się o czym będzie najnowsze dzieło naszego Mistrza :) Zapraszamy TUTAJ! Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy książka ukaże się na naszym rynku, ale postaram się dowiedzieć tego jak najszybciej...

::[ 2003-04-24 ]::

Urodzinowy upload :]

 

Autor: Jachu

JO LUDZISKA!!! Z wielką przyjemnością oświadczam, że dzisiaj mam urodzinki i kończę 21 lat!!! [fanfary i wielkie brawa] Z tej okazji robię mały upload :) Dla znających dobrze język angielski w dziale Download do ściągnięcia I tom cyklu "Inny świat" – "Miasto złocistego cienia". Oprócz tego krótka recenzja "Czasu kalibana" znaleziona w starym numerze "Fenixa".

::[ 2003-04-19 ]::

Święta się zaczęły, a ja upload robię :)))

 

Autorzy: Jachu | LEON

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim odwiedzającym tą stronę zdrowia i szczęścia, smacznego jajka, rodzinnej atmosfery, spełnienia najskrytszych marzeń oraz jak najwięcej wrażeń podczas czytania książek Tada Williamsa :) NO I UWAŻAJCIE NA SIEBIE W PONIEDZIAŁEK!! :)) A teraz parę słów o tym, co nowego... Dzięki LEONOWI (BIG THANKS!!) uzupełniłem dział z pracami Michaela Whelana – autora okładek książek Tada Williamsa. Prace te są dostępne w dziale Ciekawostki. Oprócz tego gratka dla tych, co znają dobrze język angielski: w dziale Download książka "Pieśń Łowcy". Dodałem też streszczenie "Góry z czarnego szkła".

::[ 2003-04-09 ]::

Następny - "taki sobie" upload :)

 

Autor: Jachu

W dziale Ciekawostki umieściłem kolejne dwie prace Michaela Whelana – autora okładek książek Tada Williamsa. Ponadto możecie zapoznać się z najciekawszymi (moim skromnym zdaniem) cytatami z dwóch książek: "Cierpliwy kamień" (I część "Wieży zielonego anioła") i "Morze srebrzystego światła".

::[ 2003-04-05 ]::

W dzisiejszej aktualizacji DUUUŻA niespodzianka! :]

 

Autorzy: Jachu | dutch22

Witam po kolejnej krótkiej przerwie! Powodów chwilowego zastoju w pracy było kilka, nie mniej jednak najważniejszym pozostaje krótka awaria kompa, a także nawałnica nauki na studiach :( No, ale mniejsza z tym. Dzięki uprzejmości człowieka zwanego dutch22 zamieściłem pierwszą część "Smoczego tronu" – I tomu trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" (BIG THANKS). Znajduje się ona TUTAJ. Wkrótce następne części do ściagnięcia i przeczytania. Ponadto umieściłem artykuł "TAD WILLIAMS – sylwetka pisarza", który został opublikowany w numerze 3(50) 1996 "Fenixa".

::[ 2003-03-23 ]::

TRIUMFALNY POWRÓT W NOWEJ SZACIE GRAFICZNEJ!!!

 

Autorzy: Jachu | Jussi | PaVeL | Jack_Sawyer | YASIO

Witam w nowej szacie graficznej (BIG THANKS for PAVEL, Jack_Sawyer & YASIO za wszelką pomoc!!!)! Jak się wam podoba? Swoje zdanie możecie wyrazić oddając swój głos na sondzie :) Z nowych rzeczy: zamieściłem streszczenie każdego tomu cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń", dodałem mapę świata (BIG THANX FOR JUSSI) i wykaz postaci oraz słownik wyrazów z powieści "Pieśń Łowcy" i umieściłem recenzję "Morza srebrzystego światła" znalezioną w internecie. Następne aktualizacje już w drodze!

::[ 2003-03-14 ]::

STRONA PRZECHODZI W STAN HIBERNACJI :|

Autor: Jachu

Muszę poinformować, że strona przechodzi w stan chwilowej hibernacji... Nie oznacza to jednak, że przestanie istnieć! W tej chwili trwają ciężkie prace nad nową szatą graficzną tej strony, więc na upload'y na razie nie ma za bardzo czasu, ale obiecuję, że niedługo wrócę i strona ruszy od nowa!!! 3majcie kciuki!!! :)))

::[ 2003-03-01 ]::

Witam ponownie po długiej przerwie... :]

 

Autor: Jachu

W dziale Publicystyka recenzja trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" autorstwa Marcina Szklarskiego. Ponadto opisałem antologię opowiadań fantasy – "Legendy" oraz dodałem jeszcze jeden fragment z książki "Góra z czarnego szkła". Oprócz tego trochę nowych adresów w dziale Linki.

::[ 2003-02-15 ]::

Przede mną sesja poprawkowa... 3majcie kciuki! ;)

 

Autorzy: Jachu | Jussi

Dziś spory upload: w dziale Ciekawostki kolejne mapy świata "Osten Ard" (BIG THX FOR JUSSI za umożliwienie skanowania) oraz rysunek z "Kamienia rozstania". Oprócz tego spisałem najciekawsze fragmenty z "Kamienia rozstania" i "Góry z czarnego szkła".

::[ 2003-02-08 ]::

Nareszcie ferie! Szkoda tylko, że only one week :(

 

Autorzy: Jachu | Jack_Sawyer

W dziale Ciekawostki wykaz postaci, miejsc, zwierząt, rzeczy, słów i wyrażeń z trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń". Jack_Sawyer podesłał znalezioną w internecie recenzję "Morza srebrzystego światła" (BIG THANX).

::[ 2003-01-26 ]::

Ostatni upload przed sesją egzaminacyjną :(

 

Autorzy: Jachu | LarZ

W dziale Ciekawostki dwie prace Michaela Whelana – autora okładek książek Tada Williamsa. Przepisałem najciekawsze cytaty "Czasu kalibana", a LarZ spisał swoje wrażenia po przeczytaniu tej książki (BIG THANX). O tym jakie wrażenie zrobił Tad Williams na Małgorzacie Wilk możecie przeczytać na stronie z biografią pisarza.

::[ 2003-01-19 ]::

Najnowsza powieść Williamsa ZA DARMO!

 

Autor: Jachu

Tad Williams pracuje nad nową powieścią "Shadowmarch". Ciekawostką jest, że powieść będzie publikowana w sieci, w odcinkach. Oprócz samego tekstu na serwerze będzie można znaleźć mapy, grafiki, historię świata, w przyszłości może nawet animacje i RPG. W przyszłości również korzystanie z serwera będzie płatne (Williams planuje ustalić cenę tak, by roczna subskrypcja była tańsza niż jedna książka w wydaniu hardcoverowym). Na razie jednak wszystko jest za darmo. Szkoda jedynie, że tylko w języku angielskim... Więcej w dziale Linki.

::[ 2003-01-17 ]::

Ponowne wydanie najlepszej trylogii Williamsa!

 

Autor: Jachu

Dom Wydawniczy Rebis zdecydował się postawić na sprawdzone pozycje – po "Smoczym tronie" wznowił dwie ostatnie części "Wieży zielonego anioła", trzeciego tomu cyklu "Pamięć, Smutek, Cierń". Tylko dwie (trzecią i czwartą), ponieważ dwie pierwsze (podobnie jak i drugi tom), wydane bodaj w 1996 roku, zalegają jeszcze w magazynach wydawnictwa. Dzięki temu w księgarniach można aktualnie trafić na CAŁY CYKL, co ostatnimi czasy zdarza się bardzo, ale to bardzo rzadko...

::[ 2003-01-12 ]::

Pierwszy jubileusz – PIĄTY UPLOAD!!!!!

 

Autor: Jachu

Jak już pewnie zauważyliście strona główna jest już skończona. Oprócz tego: w dziale Publicystyka ciekawy artykuł o kotach w literaturze Fantasy (nawiązanie do "Pieśni Łowcy"). W Download cała trylogia "Pamięć, Smutek i Cierń" po angielsku. Napisałem recenzję "Kamienia rozstania" oraz "Dziecka z miasta przeszłości", spisałem najciekawsze fragmenty "Smoczego Tronu". W necie znalazłem recenzje "Miasta Złocistego Cienia" oraz "Rzeki Błękitnego Ognia". Do biografii Tada Williamsa dopisałem nagrody i wyróżnienia jakie otrzymał w swojej karierze. W dziale "Autor / Thanks" spisałem podziękowania i pozdrowienia oraz umieściłem swoje zdjęcie – TYLKO NIE DOSTAŃCIE ZAWAŁU!! ;)))

::[ 2003-01-02 ]::

Witam serdecznie w Nowym Roku!!!

 

Autorzy: Jachu | Mando

Nadszedł nowy rok i tym samym czas na nowe aktualizacje :) Jak już pewnie zauważyliście – jest nowa strona wejściowa (ale to nie jest jej końcowy wygląd – jeszcze bedzie na niej sporo zmian). Dzisiaj dodałem dwie moje recenzje: "Smoczego tronu" i "Miasta złocistego cienia". W dziale Ciekawostki mapa Osten Ard – krainy, w której dzieje się akcja trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" oraz rysunek, który ukazał się w opowiadaniu "Pamięć, Smutek i Cierń: Człowiek z płomieni" w książce "Legendy" (BIG THX FOR MANDO). Zakupiłem już dwie książki Tadka: "Dziecko z miasta przyszłości" i "Czas kalibana". Niedługo opisy i recenzje!

::[ 2002-12-29 ]::

Przedsylwestrowy upload

 

Autor: Jachu

Witam przed sylwestrem :) Dziś troszkę nowości: przede wszystkim książka "Rzeka błękitnego ognia" oraz opowiadanie "Monsieur Vergalant's Canard" w dziale Download. Oprócz tego dla wszystkich chcących tanio kupić książki Tada Williamsa, wprowadziłem odnośnik "Licytuj!" – który przenosi na serwis Allegro. Poprawiłem konstrukcję działu Powieści, gdzie postanowiłem każdą z książek opisywać oddzielnie. Wprowadziłem też trochę kosmetycznych zmian oraz napisałem moją recenzję książki "Pieśń Łowcy"...

::[ 2002-12-25 ]::

Druga aktualizacja

 

Autor: Jachu

Dziś spora aktualizacja. Dodałem dwa nowe działy: Linki oraz Download, w którym to umieściłem oficjalny wygaszacz ekranu nawiązujący do I tomu trylogii "Inny Świat" – "Miasta złocistego cienia". Oprócz tego nastąpiło troszkę zmian kolorystycznych i porządkowych na prawie każdej stronie. W dziale Książki dodałem kilka cytatów z powieści. Zapraszam do dyskusji na Forum i jednocześnie informuję, że na stronie dostępna jest już subskrypcja. Zapraszam do wpisywania się!

::[ 2002-12-23 ]::

Pierwsze aktualizacje

 

Autor: Jachu

Dodałem dzisiaj dział: Publicystyka. Ponadto nastąpiło sporo zmian na podstronie Książki, gdzie poprawiłem trochę opisy utworów oraz dodałem ich okładki. Już po wigilii popracuję nad kolejnymi ważnymi rzeczami: Subskrypcją, Licznikiem oraz działami "Download" oraz "Linki".

::[ 2002-12-21 ]::

Oficjalne otwarcie serwisu

 

Autor: Jachu

W dniu dzisiejszym nastąpiło otwarcie długo oczekiwanej pierwszej polskiej strony o Tadzie Williamsie. Od dzisiaj możecie go tłumnie odwiedzać :)