"Inny Świat"

Tom II: Rzeka Błękitnego Ognia
(Otherland. Volume Two: River of Blue Fire)
STRESZCZENIE

  Opis
Bohaterowie wędrują po labiryncie światów wirtualnych, próbując zrozumieć zasady ich funkcjonowania, a także poznać cel działalności Bractwa Graala. Nie są sami, z daleka czuwają nad nimi członkowie Koła – organizacji zwalczającej Bractwo – oraz pan Sellars, tajemniczy schorowany mężczyzna, któremu udało się uciec spod nadzoru armii... Mimo to przyjaciele zostają rozdzieleni, gdyż Inny Świat rozwija się niemal samoistnie i nawet jego twórcy zaczynają tracić nad nim kontrolę. System żyje według własnych reguł, więzi i zabija użytkowników. Prawdziwe zło czai się jednak nie w sieci, lecz wśród tych, którzy muszą stawić jej czoło – Renie, !Xabbu, Martine, Orlando i Fredericks nie wiedzą jeszcze, że w ich grupie jest zdrajca. Poznali jednak informację najważniejszą – ich zadaniem jest odszukanie, błąkającego się po krainach Innego Świata i uciekającego przed agentami Bractwa Graala, Paula Jonasa, który jest kluczem do zagadki działalności tej zbrodniczej organizacji.

Drugi po "Mieście Złocistego Cienia" tom tetralogii "Inny Świat" sprawi przyjemność miłośnikom różnych gatunków literackich – science fiction, fantasy, powieści sensacyjnej, baśni... a także pasjonatom komputerów, Internetu i rzeczywistości wirtualnej. Bohaterowie wędrują po labiryncie światów wirtualnych, próbując poznać zasady ich funkcjonowania, a także poznać cel działalności Bractwa Graala. Krok w krok za nimi podążają ich wrogowie. Tymczasem Inny Świat rozwija się niemal samoistnie i nawet jego twórcy zaczynają tracić nad nim kontrolę. System żyje według własnych reguł, więzi i zabija użytkowników. Czy przyjaciele odkryją, że wśród nich czai się zdrajca? Czy odszukają klucz do zagadki Innego Świata...?

  Tłumaczenie:
Paweł Kruk

  Dedykacja:
Książkę tę dedykuję mojemu ojcu,
Josephowi Hillowi Evansowi, z wyrazami miłości.

Jak już wspominałem, Tato nie czyta powieści.
Jeszcze się nie zorientował, że tę dedykowałem jemu.
No cóż, tom drugi - zobaczymy, ile jeszcze napiszę,
zanim to zauważy.

  Tytuł oryginalny:
Otherland. Volume Two: River of Blue Fire

  Tytuł polski:
Rzeka Błękitnego Ognia

  Rok wydania:
1998

  Ostatnie polskie wydanie:
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis
Cena: 40,00 zł
Ilość stron: 692
Oprawa: broszura klejona

  Okładka: