Archiwum NEWS 2004
::[ 2004-12-24 ]::

Krótkie życzenia świąteczne :P

 

Autor: Jachu

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wszystkim fanom Tada Williamsa oraz każdej innej osobie, która odwiedza ten serwis życzę... Na Wigilię życzę wesołego karpia nocą, ale niech nie gada zbyt wiele :) Na święta, to proponuję solidnie podjeść, mając jednak przed oczyma ponurą scenę z filmu "Siedem", z umiarem, bracia i siostry... z umiarem :) 
Co do Sylwestra, to życzę, żebyście go pamiętali i miło wspominali. Na noworoczny ranek życzę dobrego samopoczucia, a na cały kolejny rok — spełnienia, oraz ciekawych pozycji do czytania i oglądania w przyszłym roku :) Do zobaczyska w przyszłym roku...

::[ 2004-12-21 ]::

Druga rocznica działalności strony!

 

Autorzy: Jachu | Szybek

Z olbrzymią radością zawiadamiam, że w dniu dzisiejszym strona "Tad Williams by JACHU" obchodzi dwulecie istnienia!! [fanfary] Przez te dwa lata istnienia w sieci, strona została rozbudowana, zmieniła się szata graficzna, pojawili się stali bywalcy, którzy zaczęli pisać recenzje i artykuły... Wszystkim im bardzo dziękuję. Życzę sobie, żeby mój trud włożony w budowę tej strony został doceniony przez fanów twórczości Tada Williamsa i spowodował wzrost zainteresowania książkami Tada...
Z okazji rocznicy dzisiaj mały upload :) A oto, co mam dzisiaj do zaoferowania: opis książki Legendy II i recenzja opowiadania "Chłopiec, który znalazł szczęście po śmierci" zawartego w tym zbiorze, którą nadesłał Szybek (BIG THX). Oprócz tego w dziale Download książka "Pieśń Łowcy" w całości po polsku! Zapraszam do lektury...

::[ 2004-12-14 ]::

Niemcy: kolejne wznowienie "Czasu kalibana"...

 

Autor: Jachu

Za naszą zachodnią granicą fani Tada Williamsa znowu z radością zacierają ręce. Natomiast wydawcy literatury po raz kolejny zasługują na ukłony, gdyż w nadchodzącym roku kilkakrotnie doprowadzą fanów pisarza do stanu ekstazy ;) Najpierw, na przełomie marca i kwietnia macierzyste wydawnictwo Tada Williamsa (DAW Books) wyda w Niemczech angielskojęzyczne wersje dwóch pierwszych tomów cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń": "Smoczego tronu" i "Kamienia rozstania" w cenie po 12,95 EURO za książkę. Oprócz tego, fanów pisarza czeka jeszcze jedna dobra wiadomość: pod koniec sierpnia ukaże się kolejne już (bodajże trzecie)  wznowienie powieści "Czas kalibana". Nic, tylko pozazdrościć zachodnim sąsiadom, bo nas wydawnictwo REBIS aż tak nie rozpieszcza ;)

::[ 2004-12-11 ]::

Amazon.com: Best Books of 2004: Top 10 S-F & Fantasy

 

Autor: Jachu

Serwis internetowy Amazon.com zestawił 10 najlepszych książek z gatunku Science Fiction & Fantasy z roku 2004. Bezapelacyjnie wygrał siódmy tom kultowej sagi "Mroczna Wieża" Stephena Kinga. Na ósmym miejscu znalazł się Tad Williams ze swoim najnowszym dziełem "Shadowmarch", który notabene został najpóźniej wydany na rynku amerykańskim, bo dopiero w listopadzie!
Oto całe zestawienie:
1) The Dark Tower (The Dark Tower, Book 7) 
by Stephen King, Michael Whelan (Illustrator)

2) The Charnel Prince (The Kingdoms of Thorn and Bone) 
by GREG KEYES

3) The First Heroes: New Tales of the Bronze Age 
by Harry Turtledove, Noreen Doyle

4) Stable Strategies And Others 
by Eileen Gunn

5) Heaven 
by Ian Stewart, Jack Cohen

6) Alphabet of Thorn 
by Patricia A. McKillip

7) Firethorn 
by Sarah Micklem

8) Shadowmarch 
by Tad Williams

9) The Nameless Day : Crucible Book 1 (Crucible) 
by Sara Douglass

10. The Coyote Kings of the Space-Age Bachelor Pad 
by MINISTER FAUST

::[ 2004-11-23 ]::

Konkurs "Legendy" zakończony!

 

Autorzy: Jachu | Wydawnictwo REBIS

Wraz z Wydawnictwem REBIS zakończyliśmy dzisiaj konkurs "Legendy". Trwał on nieprzerwanie przez równe trzy tygodnie i muszę przyznać, że przez cały ten czas napływały do mnie zgłoszenia z odpowiedziami. Najważniejszy jednak jest fakt, że wszystkie nadesłane odpowiedzi były PRAWIDŁOWE! Dla mnie to prawdziwy szok, ponieważ pomimo faktu łatwych pytań, byłem wręcz pewny, że ktoś się na jakimś pytaniu wyłoży :) Wszystkim uczestnikom, do których uśmiechnęło się szczęście, serdecznie gratuluję, a tych uczestników, którym się nie powiodło i nie zostali wylosowani, informuję, że być może już wkrótce na stronie zorganizujemy kolejny konkurs z ekstra nagrodami :) Mam nadzieję, że i wtedy tłumnie powalczycie o zwycięstwo i nagrody :]

::[ 2004-11-01 ]::

Konkurs "Legendy"! Zapraszam do udziału!

 

Autorzy: Jachu | Wydawnictwo REBIS

Zapraszam wszystkich gości odwiedzających mój serwis do udziału w kolejnym już konkursie, który organizuję wraz z Wydawnictwem REBIS. Tym razem forma konkursu odbiega nieco od standardowej formy do której już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ale szczerze powiedziawszy, nie ma się czemu dziwić — nagrody są tak rewelacyjne, że tylko taka forma jest odpowiednia :) W sumie do wygrania są 4 książki (2x zbiór opowiadań Legendy II), w tym jedna osoba zgarnia nagrodę główną — oba tomy serii LEGENDY, czyli wszystkie wydane na naszym rynku. O takich nagrodach chyba nikt nie śnił — dwie cudowne książki o najsłynniejszych światach fantasy w sam raz na jesienną nudę! Takiej okazji nie możecie przegapić! Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

::[ 2004-10-29 ]::

LEGENDY II już w listopadzie w księgarniach!

 

Autorzy: Jachu | Wydawnictwo REBIS

Legendy II to kontynuacja bestsellerowego tomu Legendy, który ukazał się w 1999 roku nakładem Domu Wydawniczego REBIS. I tym razem zbiór minipowieści opatrzony jest wstępami, mapami oraz bibliografiami serii, a przedmowę do całości napisał uhonorowany nagrodami Nebula, Hugo i Jupiter – Robert Silverberg.
Na Legendy II składa się jedenaście utworów autorstwa klasyków fantasy, którzy stworzyli historie osadzone w wymyślonych przez siebie światach. Są tu ze swoimi cyklami: Robin Hobb – "Realm of the Elderlings", George R.R. Martin – "Pieśń Lodu i Ognia", Orson Scott Card – "Opowieści o Alvinie Stwórcy", Diana Gabaldon – "Obca", Robert Silverberg – "Majipoor", Tad Williams – "Inny Świat", Anne McCaffrey – "Jeźdźcy Smoków z Pern", Raymond E. Feist – "Wojna o Rift", Elizabeth Haydon – "The Symphony of Ages", Neil Gaiman – "Amerykańscy bogowie", Terry Brooks – "Shannara". Ta cudowna książka trafi do księgarń już w połowie listopada! Ale kilkoro z was nie będzie musiało wydawać pieniędzy, ponieważ już 1 listopada rusza wielki konkurs na łamach naszej strony, w którym będzie można wygrać Legendy II. Szczegóły 1 listopada! Zapraszam!

::[ 2004-10-16 ]::

Nowe zdjęcia Tada + recenzja :)

 

Autorzy: Jachu | CrusheD

Z dzisiejszą aktualizacją zwlekałem już spory okres czasu, ciągle coś wytrącało mnie z równowagi, ciągle różnego rodzaju rzeczy odciągały mnie od kompa... Na szczęście w końcu udało mi się go zrobić. A oto co mam dzisiaj do zaproponowania: przebudowałem dział z galerią zdjęć Tada Williamsa i dodałem nowe fotki. Oprócz tego, w dziale Ciekawostki znajdują się opinie o książkach i twórczości Mistrza znalezione na forach internetowych! Na razie tylko dwie, ale w przyszłości na pewno zbiór się powiększy. Na koniec recenzja książki "Czas kalibana" napisana i nadesłana przez webmastera strony Deana Koontza - CrusheD!

::[ 2004-09-29 ]::

"Skąd się biorą marzenia" w DOWNLOAD!

 

Autor: Jachu

W dniu dzisiejszym spora niespodzianka - mało znane opowiadanie Mistrza "Skąd się biorą marzenia" w całości w dziale Download! Opowiadanie to pochodzi z antologii "Poza wyobraźnią" Davida Coperfielda. Niestety w tekście znajduje się sporo błędów, a to z racji faktu, że nie została przeprowadzona korekta po skanowaniu :( Z czasem postaram się poprawić nieścisłości, ale to może trochę potrwać... Oprócz tego zamieściłem dokładne info o książce "Weird Tales 292", w której to Tad Williams umieścił nowelę "Dziecko z miasta przeszłości". Zapraszam do lektury!

::[ 2004-09-21 ]::

Kolejne wersje okładki I tomu "Shadowmarch"

 

Info: Olaf Keith

Redakcja nieoficjalnej witryny internetowej poświęconej Tadowi Williamsowi w Niemczech  (http://www.shadowmarch.net) zaprezentowała niemiecką oraz drugą amerykańską okładkę planowanego na listopad pierwszego tomu nowego cyklu "Shadowmarch". Książka zostanie wydana przez macierzyste wydawnictwo Tada Williamsa – DAW Books, które początkowo wyda tę pozycję jedynie w miękkiej okładce, a dopiero później wznowi w twardej ekskluzywnej oprawie. Tom pierwszy posiada roboczy tytuł "Blood" (Krew) i jest podzielony na trzy części: Prolog, część pierwszą "A Wyvern Hunt" i część drugą "A Stone in the Sea". Mam też małą niespodziankę: po naciśnięciu na miniatury okładek widoczne obok uzyskacie powiększenie :) Niby mały szczegół, a jak cieszy :P

Zamek – Labirynt Southmarch znajduje się przy granicy pomiędzy królestwami ludzi, a przerażającymi, ogromnymi terytoriami, do których wycofali się nieśmiertelni Qua, po ich druzgocącej porażce w walce z ludźmi. Granicę wyznacza Linia Cienia. Poza nią świat staje się mroczny, dziwny i zamieszkują go groteskowe dziwadła. Żaden człowiek nigdy nie powrócił zza tej granicy w pełni władz umysłowych. Teraz, złowieszcza granica Linii Cienia zaczęła się przesuwać. Jej zasięg powiększa się i sieje zniszczenie zbliżając się do Southmarchu – lub też Shadowmarchu – starożytnego terenu zamieszkanego przez Qua. Żeby zatrzymać nadejście mroku, rodzina królewska Southmarchu musi zmierzyć się ze swoimi ludzkimi wrogami, fałszywymi przyjaciółmi i rodzinną klątwą. Jednak bitwa z Qua obraca w pył ich kruche nadzieje. Po pojmaniu ich ojca i zamordowaniu brata, królewskie bliźnięta Barrick i Briony dźwigają na swoich barkach wielkie brzemię. Briony podąża w ślad za swoim ojcem i niewolniczymi wojskami Autrachu, podczas gdy jej brat przekracza Linię Cienia uchwycony w paszczę szaleństwa... 

::[ 2004-09-16 ]::

Wizyta Williamsa w Niemczech

 

Autor: Jachu | Olaf Keith

Informacja ta wisiała w powietrzu już od dłuższego czasu. Teraz, kiedy mam przed oczami gotowy plan wizyty Tada za naszą zachodnią granicą, mogę wreszcie oficjalnie zapowiedzieć wizytę pisarza w kraju nad Renem!
Autor odwiedzi Niemcy w dniach 4-15 października. Spotka się z wiernymi fanami, których za naszą zachodnią granicą nie brakuje, odpowie na setki pytań i rozda tysiące autografów. Promować będzie także swoją najnowszą (na niemieckim rynku) książkę "The War of the Flowers" oraz słuchowisko "Otherland".
A tak prezentuje się plan spotkań:

München
Poniedziałek, 4.10.2004

Zürich
Wtorek, 5.10.2004

Stuttgart
Środa, 6.10.2004

Frankfurt Buchmesse
Czwartek 7.10.2004 - Sobota, 9.10.2004
W tych dniach we Frankfurcie odbywają się coroczne Targi Książki, podczas których zostanie zaprezentowane słuchowisko "Otherland" na podstawie cyklu "Inny Świat". Tad Williams będzie honorowym gościem Targów, wydawnictwo Klett-Cotta zapowiedziało olbrzymią konferencję prasową oraz masę spotkań pisarza z fanami, podczas których rozdane będą tysiące autografów...

Hannover
Poniedziałek, 11.10.2004

Göttingen
Wtorek, 12.10.2004

Köln
Środa, 13.10.2004

Berlin
Czwartek, 14.10.2004

Hamburg
Piątek, 15.10.2004

::[ 2004-09-13 ]::

Nowy dział: "Galeria fanów"!

 

Autor: Jachu

Witam! Z racji praktyk zawodowych jakie obecnie odbywam, niestety zbyt mało czasu pozostaje mi na prowadzenie strony :( Dzisiaj też tylko mały upload: stworzyłem nowy dział - Galeria fanów, w którym umieściłem i nadal będę umieszczał prace rysunkowe fanów Tada Williamsa, powstałe po przeczytaniu książek pisarza. Na początek wrzuciłem kilka rycin znalezionych w Sieci. Na razie to tyle. Mam nadzieję, że pod koniec września znowu tutaj będę z radosną nowiną na temat kolejnej aktualizacji :)

::[ 2004-08-28 ]::

Kolejne prace Michaela Whelana + fotka Tada

 

Autor: Jachu

W dniu dzisiejszym malutki upload: w dziale Ciekawostki umieściłem 2 kolejne prace Michaela Whelana – znanego artysty grafika, którego rysunki zdobią okładki książek Tada Williamsa. W galerii znajdziecie kolejne jego zdjęcie. Kolejna aktualizacja już we wrześniu, a w niej kolejne czytadło po polsku w Download oraz nowy dział, nad którym już prowadzę intensywne prace :) 

::[ 2004-08-12 ]::

Termin wydania "Legend II" przesunięty!

 

Info: Andrzej Hudowicz (Wydawnictwo REBIS)

Jak się oficjalnie dowiedziałem, kolejna część "Legend" – zbioru opowiadań autorstwa jedenastu najwybitniejszych twórców literatury fantasy ukaże się z opóźnieniem – na przełomie października i listopada, nakładem Wydawnictwa REBIS. Początkowo książka miała się ukazać na przełomie sierpnia i września, ale z kilku przyczyn nastąpiło przesunięcie terminu wydania o dwa miesiące. Opowiadania powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru, są to utwory osadzone w wymyślonej przez autorów rzeczywistości – w ten właśnie sposób powstały rewelacyjne, nowe i nigdzie dotąd nie publikowane minipowieści o najsłynniejszych światach fantasy. Nazwiska wszystkich pisarzy mówią same za siebie, a cały tom to biały kruk dla miłośników doskonałej fantasy. Znaleźli się tam następujący pisarze: Robin Hobb – "Realm of the Elderlings", George R.R. Martin – "Pieśń Lodu i Ognia", Orson Scott Card – "Opowieści o Alvinie Stwórcy", Diana Gabaldon – "Obca", Robert Silverberg – "Majipoor", Tad Williams – "Inny Świat", Anne McCaffrey – "Jeźdźcy Smoków z Pern", Raymond E. Feist – "Wojna o Rift", Elizabeth Haydon – "The Symphony of Ages", Neil Gaiman – "Amerykańscy bogowie", Terry Brooks – "Shannara".

::[ 2004-08-05 ]::

Konkurs "Inny Świat" zakończony!

 

Autorzy: Jachu | Wydawnictwo REBIS

Wraz z Wydawnictwem REBIS zakończyliśmy dzisiaj konkurs "Inny Świat". Trwał on nieprzerwanie przez równe dwa tygodnie i muszę przyznać, że przez cały ten czas napływały do mnie zgłoszenia z odpowiedziami zarówno prawidłowymi, jaki i niestety nieprawidłowymi. Wszystkim uczestnikom, do których uśmiechnęło się szczęście, serdecznie gratuluję, a tych uczestników, którym się nie powiodło i nie zostali wylosowani, informuję, że już wkrótce zorganizuję kolejny konkurs z ekstra nagrodami :) Mam nadzieję, że i wtedy tłumnie powalczycie o zwycięstwo i nagrody :]

::[ 2004-08-03 ]::

Mała wakacyjna aktualizacja...

 

Autorzy: Jachu | LEON

Witam! W dniu dzisiejszym mała aktualizacja. Oprócz gruntownej przebudowy pierwszej strony, mam dzisiaj dwie perełki: przede wszystkim książkę "Dziecko z miasta przeszłości" w polskiej wersji językowej w dziale Download (BIG THANKS FOR LEON!), oraz spisane wszystkie dedykacje z książek Tada, które umieściłem na podstronach z opisami powieści. Teraz bez problemu możecie się dowiedzieć które książki, jakim osobom i dlaczego właśnie im, zadedykował Tad Williams... Zapraszam do lektury i jednocześnie przypominam, że jeszcze tylko jeden dzień potrwa konkurs "Inny Świat" organizowany wspólnie z Wydawnictwem REBIS. Zapraszam do udziału!

::[ 2004-07-31 ]::

Słuchowisko "Inny Świat" już we wrześniu na CD!

 

Info: Jachu

13 marca informowałem, że w Studiu nr 7 w Niemczech rozpoczął się proces powstawania słuchowiska na podstawie bestsellerowego cyklu "Inny Świat". Pieczę nad projektem objął niezmiernie popularny za naszą zachodnią granicą dramaturg, Walter Adler. Praca nad projektem dała 24-godzinne przedstawienie, które usłyszeć będzie można w radiu YOU FM. Produkcja słuchowiska ruszyła 19 stycznia. Planowano, że termin zakończenia produkcji miał upłynąć w październiku, a inauguracja miała się odbyć podczas corocznych Targów Książki we Frankfurcie. Jak już wiadomo, projekt jest już ukończony i we wrześniu ukaże się na CD! Słuchowisko zajmie 6 płyt, a wydanie będzie urozmaicone różnego rodzaju multimedialnymi dodatkami, m.in. interaktywny wywiad z Tadem Williamsem czy Walterem Adlerem, reżyserem całego przedsięwzięcia. Okładkę wydania słuchowiska prezentuję obok.

::[ 2004-07-28 ]::

"The War of the Flowers" już w niemieckich księgarniach!

 

Info: Olaf Keith

Tak prezentuje się okładka najnowszej na niemieckim rynku książki Tada Williamsa "Der Blumenkrieg" ("The War of the Flowers"). Premiera tej napisanej w baśniowej konwencji powieści wydawnictwa Klett-Cotta odbyła się właśnie dzisiejszego dnia. Jest to opowieść rozpoczynająca się w świecie rzeczywistym, gdzie poznajemy Theo Vilmosa – 30-letniego wokalistę niezbyt znanego zespołu rockowego. Bohater dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje wciągnięty do miejsca o jakim mu się nigdy nie śniło. Do miejsca które jest i zawsze było jego przeznaczeniem: magicznego świata Fearie, w którym dynastia Kwiatów posiada nieograniczoną władzę i sieje wśród poddanych prawdziwy terror. Niewytłumaczalne zdarzenia, aura niesamowitości i zaskakujące zwroty akcji, to główne zalety tej powieści. Codzienność przeobraża się w mrożącą krew w żyłach opowieść, w której rzeczywisty świat przeplata się z tym fantastycznym, a nad całością nieustannie ciąży niewiadoma przeszłość...
My w Polsce również czekamy na tę książkę, która ma się ukazać nakładem wydawnictwa MAG w serii "Andrzej Sapkowski Przedstawia". Niestety polski wydawca przesunął premierę tej powieści na wiosnę 2005 :(( Nic, tylko pozazdrościć naszym zachodnim sąsiadom ;)

::[ 2004-07-26 ]::

Amerykańska okładka I tomu "Shadowmarch"

 

Info: Olaf Keith

Redakcja nieoficjalnej witryny internetowej poświęconej Tadowi Williamsowi w Niemczech  (http://www.shadowmarch.net) zaprezentowała amerykańską okładkę planowanego na listopad pierwszego tomu nowego cyklu "Shadowmarch". Książka zostanie wydana przez macierzyste wydawnictwo Tada Williamsa – DAW Books, które początkowo wyda tę pozycję jedynie w miękkiej okładce, a dopiero później wznowi w twardej ekskluzywnej oprawie. Ilustrację na okładce wykonał jak zawsze Michael Whelan – ulubiony rysownik Williamsa i ilustrator każdej książki, jak i serdeczny przyjaciel Mistrza Fantasy. Niemiecka edycja powieści ma ukazać się w pierwszym kwartale 2005 roku nakładem wydawnictwa Klett-Cotta. Tom pierwszy posiada roboczy tytuł "Blood" (Krew) i jest podzielony na trzy części: Prolog, część pierwszą "A Wyvern Hunt" i część drugą "A Stone in the Sea".

::[ 2004-07-24 ]::

Ekskluzywne wydanie "Innego Świata"

 

Autor: Jachu

We wrześniu za naszą zachodnią granicą nakładem wydawnictwa Klett-Cotta, ukaże się ekskluzywne wydanie czterech tomów monstrualnego cyklu "Inny Świat"! Za 3655 stron niemieccy czytelnicy zapłacą € 59,90. Oczywiście, jak na ekskluzywne wydanie przystało cykl będzie wydany w twardych i lakierowanych oprawach z wypukłymi napisami na okładkach, a ponadto dodatkowo będzie opatrzony ekskluzywnym kartonikiem chroniącym książki przed kurzem ;) Czego ci niemieccy wydawcy nie wymyślą ;) Szkoda tylko, że u nas w kraju nie możemy liczyć na takie "traktowanie" :( Może w przyszłości?

::[ 2004-07-22 ]::

"The War of the Flowers" dopiero w 2005 roku :(((

 

Info: Katarzyna Rodek (Wydawnictwo MAG)

Niestety mam złą wiadomość dla wszystkich fanów czekających z niecierpliwością na polską premierę książki "The War of the Flowers" agonia czekania się wydłuży aż do wiosny 2005 roku! Wydawnictwo MAG ma w planach na jesień ogromny bestseller i całą kampanię reklamową zamierzają poświęcić właśnie na niego, a na wiosnę promować będą dzieło Tada Williamsa. Więcej szczegółów będzie znane na jesieni.

::[ 2004-07-21 ]::

Powrót strony do sieci i rozpoczęcie konkursu "Inny Świat"!

 

Autorzy: Jachu | PAVEL | aeruin | Wydawnictwo REBIS

Witam w nowej szacie graficznej (BIG THANKS for PAVEL & aeruin za wszelką pomoc!!!) Prawie miesiąc serwis nie działał tak jak powinien, ale od dzisiaj to się zmienia! Mam nadzieję, że wszystkie zmiany idą na lepsze i wkrótce spowodują, że serwis ..::Tad Williams by JACHU::.. będzie prężnym i jak najczęściej odwiedzanym serwisem :) Zapraszam!

Z największą i nieukrywaną radością, chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich odwiedzających tę stronę na konkurs "Inny Świat", który po raz kolejny organizuję wraz z Wydawnictwem REBIS! Ten konkurs świadczy o tym, że owocna współpraca pomiędzy serwisem ..::Tad Williams by JACHU::.. a wydawnictwem trwa w najlepsze :) Konkurs zawiera trzy proste pytania, których odpowiedzi znajdują się na łamach tej strony. Nagrodami są 2 pełne cykle "Inny Świat" — razem 3242 strony pasjonującej i wciągającej lektury! Zapraszam więc do udziału i życzę powodzenia w poszukiwaniu prawidłowych odpowiedzi! Zapraszam do działu "Konkursy".

::[ 2004-06-27 ]::

Chwilowa przerwa w działaniu serwisu :)

 

Autor: Jachu

Z olbrzymią przyjemnością chciałbym zakomunikować, że strona przechodzi w stan chwilowego spoczynku, w trakcie którego trwać będą intensywne prace nad nową szatą graficzną, nowym układem menu i w ogóle nad nowym wizerunkiem strony. Fakt, że ten serwis jest jedynym w naszym kraju serwisem w całości poświęconym życiu i twórczości Tada Williamsa, do czegoś przecież zobowiązuje. Nie może być to zwykła lamerska stronka, ale prężny i ładnie zrobiony serwis :) Mam też niespodziankę dla wszystkich odwiedzających: w połowie lipca gdy ruszę z nową szatą graficzną, zapraszam do odwiedzenia strony, gdyż wspólnie z {Wydawnictwem REBIS} zorganizujemy kolejny konkurs! Do wygrania będzie m.in. cykl "Inny świat". Serdecznie zapraszam i... bądźcie cierpliwi ;))

::[ 2004-06-10 ]::

Wakacje: "The War of the Flowers" w Niemczech!

 

Autor: Jachu

Już 28 lipca nakładem jednego z największych niemieckich wydawnictw (Klett-Cotta) ukaże się następna książka Tada Williamsa, którą jest długo oczekiwana powieść "The War of the Flowers". Jest to opowieść rozpoczynająca się w świecie rzeczywistym, gdzie poznajemy Theo Vilmosa – 30-letniego wokalistę niezbyt znanego zespołu rockowego. Bohater dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje wciągnięty do miejsca o jakim mu się nigdy nie śniło. Do miejsca które jest i zawsze było jego przeznaczeniem: magicznego świata Fearie, w którym dynastia Kwiatów posiada nieograniczoną władzę i sieje wśród poddanych prawdziwy terror. Niewytłumaczalne zdarzenia, aura niesamowitości i zaskakujące zwroty akcji, to główne zalety tej powieści. Codzienność przeobraża się w mrożącą krew w żyłach opowieść, w której rzeczywisty świat przeplata się z tym fantastycznym, a nad całością nieustannie ciąży niewiadoma przeszłość...
My w Polsce również czekamy na tę książkę, która ma się ukazać nakładem wydawnictwa MAG w serii "Andrzej Sapkowski Przedstawia" na jesieni 2004 roku. Nic, tylko pozazdrościć naszym zachodnim sąsiadom ;)

::[ 2004-06-07 ]::

Konkurs "Smoczy tron" zakończony!

 

Autor: Jachu & Wydawnictwo REBIS

Po 16 dniach zakończył się organizowany wraz z Wydawnictwem REBIS konkurs "Smoczy tron". Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję, a tych uczestników, którym się nie powiodło i nie zostali wylosowani, informuję, że już wkrótce kolejny konkurs z ekstra nagrodami :)

::[ 2004-05-21 ]::

Konkurs "Smoczy tron" rozpoczęty!

 

Autor: Jachu & Wydawnictwo REBIS

Z największą i nieukrywaną radością, chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich odwiedzających tę stronę na konkurs "Smoczy tron", który organizuję wraz z Wydawnictwem REBIS! Mam nadzieję, że ten konkurs będzie początkiem owocnej współpracy pomiędzy serwisem ..::Tad Williams by JACHU::.. a wydawnictwem. Konkurs zawiera trzy proste pytania, których odpowiedzi znajdują się na łamach tej strony. Nagrodami są 3 egzemplarze książki "Smoczy tron" — pierwszego tomu trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń". Zapraszam więc do udziału i życzę powodzenia w poszukiwaniu prawidłowych odpowiedzi!

::[ 2004-05-19 ]::

Październik: Czytelnicza podróż Tada Williamsa!

 

Info: Jachu

Na jesień Tad Williams planuje odbyć czytelniczą wyprawę po kraju naszych zachodnich sąsiadów. Podróż miałaby zająć około tygodnia i odbyć się w październiku (planowany termin, to coś pomiędzy 4 a 15 października). Miasta, które zgłosiły chęć przyjęcia Tada nie są jeszcze do końca ustalone, ale mówi się, że najprawdopodobniej będą to München, Stuttgart, Zürich, Frankfurt/M, Köln, Göttingen, Hamburg i Berlin. Wszystko okaże się prawdopodobnie dopiero w okresie wakacyjnym, kiedy to sam Tad Williams uzgodni szczegóły wyprawy z zainteresowanymi miastami. Na razie nieznane są kulisy podróży, ale na bieżąco będę o wszystkim informował na stronie...

::[ 2004-05-02 ]::

Rewolucja w dziale DOWNLOAD + prezent od LEONA!

 

Autor: Jachu | LEON

Witamy w Unii Europejskiej (welcome to Hell :P). Z tej okazji spora rewolucja w dziale Download, z braku miejsca postanowiłem pozbyć się książek Tada w języku niemieckim – zajmowały za dużo miejsca, a i tak nikt ich nie ściągał... W ich miejsce umieszczam "Czas kalibana" całkowicie w języku polskim, który sprezentował mi LEON (BIG THANXXX). Oprócz tego umieszczam 16-minutowe (mp3) przemówienie Tada Williamsa z konwentu fantastyki, który odbył się w niemieckim mieście Stuttgart 7 października 2002. Zapraszam!

::[ 2004-04-24 ]::

Urodzinowy upload: Reklama książki "Piknik w piekle"!

 

Info: Amron (Carpe Noctem)

W dzisiejszym dniu obchodzę hucznie 22 urodziny! [fanfary] Z tej okazji umieszczam reklamę książki, nad którą zaprzyjaźniony serwis Carpe Noctem obejmuje oficjalny patronat! Już za około dwa tygodnie w księgarniach powinien pojawić się zbiór opowiadań grozy z serii Carpe Noctem poleca "Piknik w piekle" Dawida Kaina i Kazimierza Kyrcza Jr. Zbiór zawierający 18 opowiadań kosztował będzie jedynie 18 złotych!
Wkrótce na Carpe Noctem pojawią się strony oficjalne obydwu autorów, gdzie będzie można zamówić książkę. Tymczasem można to zrobić na tej lub tej stronie w dziale zakupy. Przy zakupie za zaliczeniem pocztowym koszt przesyłki wynosi tylko 4 złote!
"Piknik w piekle" to kilkanaście mrocznych tekstów, od groteski po gore. Kanibale, demony, żywe tatuaże, wszystkożerne istoty, psychopatyczni mordercy i zwykłe świry, a nawet... Śmierć we własnej osobie. To, i wiele więcej już wkrótce! Zapowiada się diabelsko dobra książka, nad którą Carpe Noctem obejmie oficjalny patronat! Pozostaje czekać, zacierając ociekające krwią łapki, malując szpony, tudzież przypiłowując rogi... A w międzyczasie można zapoznać się z kilkoma utworami obu autorów dostępnymi w dziale Opowiadania w serwisie Carpe Noctem.

::[ 2004-04-11 ]::

Druga część "Legend" już w przygotowaniu! Oj, będzie się działo...

 

Info: Mando (Stephen King)

Jak się nieoficjalnie dowiedziałem, na przełomie sierpnia i września nakładem wydawnictwa REBIS ukaże się kolejna część "Legend" – zbioru opowiadań autorstwa jedenastu najwybitniejszych twórców literatury fantasy... Opowiadania powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru, są to utwory osadzone w wymyślonej przez autorów rzeczywistości – w ten właśnie sposób powstały rewelacyjne, nowe i nigdzie dotąd nie publikowane minipowieści o najsłynniejszych światach fantasy. Nazwiska wszystkich pisarzy mówią same za siebie, a cały tom to biały kruk dla miłośników doskonałej fantasy. Znaleźli się tam następujący pisarze: Robin Hobb – "Realm of the Elderlings", George R.R. Martin – "Pieśń Lodu i Ognia", Orson Scott Card – "Opowieści o Alvinie Stwórcy", Diana Gabaldon – "Obca", Robert Silverberg –"Majipoor", Tad Williams – "Inny Świat", Anne McCaffrey – "Jeźdźcy Smoków z Pern", Raymond E. Feist – "Wojna o Rift", Elizabeth Haydon – "The Symphony of Ages", Neil Gaiman – "Amerykańscy bogowie", Terry Brooks – "Shannara".

Wydawnictwo REBIS ma spory problem z okładką, ponieważ niestety oryginalna nie jest tak dobra jak w pierwszym tomie i wydawnictwo jest zmuszone szukać czegoś godnego. Cały projekt jest szykowany na przełom sierpnia i września. Czekamy z niecierpliwością :]

::[ 2004-04-10 ]::

Świąteczno-zajęczy upload :)

 

Autor: Jachu

W imieniu Tada Williamsa życzę Zdrowych, Wesołych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego Dyngusa :)
Dzisiaj w końcu duży upload. Umieściłem trzy nowe działy: długooczekiwana Galeria zdjęć Tada (kilkanaście zdjęć Tada Williamsa znalezionych w otchłani internetu), potrzebne FAQ (odpowiedzi na najczęściej zadawane przez was pytania) oraz zupełnie nowe Recenzje książek ostatnio przeczytanych (nie samymi książkami Tada Williamsa człowiek żyje, więc czytuję też inne pozycje, których recenzje będzie można w tym dziale przeczytać). Oprócz tego dodałem wstępny opis planowanej na listopad powieści Shadowmarch, a także w dziale Ciekawostki umieściłem opis krainy Osten Ard i jej porównanie do Europy (trylogia "Pamięć, Smutek i Cierń"). Życzę miłej lektury!

::[ 2004-03-13 ]::

"Inny Świat" jako słuchowisko w radiu i na CD!

 

Autor: Jachu

Obecnie w Studiu nr 7 powstaje słuchowisko na podstawie bestsellerowego cyklu "Inny Świat" Tada Williamsa. Pieczę nad projektem objął niezmiernie popularny za naszą zachodnią granicą dramaturg, Walter Adler. Praca nad projektem powinna dać 24-godzinne przedstawienie, które usłyszeć będzie można w radiu YOU FM. To gigantyczne przedsięwzięcie jest olbrzymim wyzwaniem dla całego zespołu ludzi, którzy zdecydowali się zaangażować w pracę nad projektem. Produkcja słuchowiska ruszyła 19 stycznia, a przewidywany termin jej zakończenia ma upłynąć w październiku. Inauguracja i pilotowy odcinek ma się odbyć właśnie w październiku, podczas corocznych Targów Książki we Frankfurcie. Kolejne odcinki będą się ukazywać przez całą jesień w audycjach radiowych, a dopiero później całość znajdzie się na CD. Wydawcy chcą też aby wydanie CD było urozmaicone różnego rodzaju dodatkami, dlatego na płycie znajdzie się masa multimedialnych "bajerów", m.in. interaktywny wywiad z Tadem.

::[ 2004-02-28 ]::

"The Burning Man" - Nowość w Niemczech

 

Autor: Jachu

Już 17 marca nakładem jednego z największych niemieckich wydawnictw (Klett-Cotta) ukaże się następna książka Tada Williamsa. To długo oczekiwana pozycja "Człowiek z płomieni", która ukazała się już wcześniej w antologii "Legendy", a teraz zostaje wydana jako osobna książka. Tad Williams zabiera nas ponownie do mrocznego, przepełnionego magią świata Osten Ard, znanego z trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń". Zabiera nas zaskakująco daleko. Widzimy świat mroczny, mistyczny, tajemniczy... pełen utajonych mocy i starożytnych ras, szlachetnych rycerzy i dramatycznych wydarzeń... Autor odsłania przed nami całą jego wspaniałość i długą historię. Jest to już czwarta książka Williamsa, której akcja umieszczona jest w świecie Osten Ard, ale chronologicznie dzieje się w kilka wieków przed właściwym cyklem, który rozpoczyna znana książka "Smoczy tron". W dodatku głównym bohaterem jest Lord Sulis i jego córka oraz młody książę Sithów, Ineluki, który z samym cyklem ma sporo wspólnego, ale znany jest jako umarły Król Burz. W tej opowieści poznajemy kulisy jego śmierci pięć wieków przed czasem akcji całego cyklu... Ta pozycja aż się prosi o publikację w naszym kraju, ale co z tego wyniknie zobaczymy w przyszłości...

::[ 2004-02-14 ]::

Nowy Williams już w listopadzie...

 

Autorzy: Jachu | LarZ

Dotychczasowe wszystkie powieści Tada Williamsa (włączając także najnowszą "The War of the Flowers") zostały w szybkim czasie globalnymi bestsellerami, opublikowanymi w dwudziestu jeden językach. Tymczasem Tad nie próżnuje i przygotowuje kolejne natarcie: pierwszy tom "Shadowmarch", nowej epicznej trylogii fantasy, będzie opublikowany w listopadzie 2004 roku! Na stronie http://www.shadowmarch.com/ można znaleźć prolog plus pięć pierwszych rozdziałów zupełnie za darmo, ale niestety tylko w języku angielskim :( A czego się możemy spodziewać? Z całą pewnością wszystkiego tego, co tygryski lubią najbardziej :) Czeka nas bowiem pasjonująca podróż, podczas której nie zabraknie szybkiej akcji, fantastyki oraz nawet grozy. Dzięki człowiekowi, zwanemu LarZ (BIG THANXXX), możemy się zapoznać z krótkim streszczeniem: Zamek – Labirynt Southmarch znajduje się przy granicy pomiędzy królestwami ludzi, a przerażającymi, ogromnymi terytoriami, do których wycofali się nieśmiertelni Qua, po ich druzgocącej porażce w walce z ludźmi. Granicę wyznacza Linia Cienia. Poza nią świat staje się mroczny, dziwny i zamieszkują go groteskowe dziwadła. Żaden człowiek nigdy nie powrócił zza tej granicy w pełni władz umysłowych. Teraz, złowieszcza granica Linii Cienia zaczęła się przesuwać. Jej zasięg powiększa się i sieje zniszczenie zbliżając się do Southmarchu – lub też Shadowmarchu – starożytnego terenu zamieszkanego przez Qua. Żeby zatrzymać nadejście mroku, rodzina królewska Southmarchu musi zmierzyć się ze swoimi ludzkimi wrogami, fałszywymi przyjaciółmi i rodzinną klątwą. Jednak bitwa z Qua obraca w pył ich kruche nadzieje. Po pojmaniu ich ojca i zamordowaniu brata, królewskie bliźnięta Barrick i Briony dźwigają na swoich barkach wielkie brzemię. Briony podąża w ślad za swoim ojcem i niewolniczymi wojskami Autrachu, podczas gdy jej brat przekracza Linię Cienia uchwycony w paszczę szaleństwa...

::[ 2004-01-16 ]::

"The War of the Flowers" będzie w Polsce!!!

 

Info: Katarzyna Rodek (Wydawnictwo MAG)

Nasze modły zostały wysłuchane! Wydawnictwo MAG ma w planach na 2004 rok książkę "The War for the Flowers", która ukaże się w serii "Andrzej Sapkowski Przedstawia", w drugiej połowie tego roku. Już się nie mogę doczekać, ponieważ powieść zapowiada się niezwykle obiecująco: Theo Vilmos jest 30-letnim wokalistą niezbyt znanego zespołu rockowego. Kiedyś posiadał ogromną, niemal magiczną charyzmę zarówno na scenie jak i poza nią. Jednak teraz życie daje mu w kość. Mając już dosyć, Theo szuka schronienia w odludnej leśnej chatce, gdzie czyta dziwną biografię (wspomnienia) swojego zmarłego krewniaka, który wierzył w to, że odwiedził magiczny świat Fearie. I zanim Theo zdoła zlekceważyć znaczenie tych zapisków, uznając je za słowa szaleńca, on sam również zostanie wciągnięty do miejsca o jakim mu się nigdy nie śniło. Do miejsca które jest i zawsze było jego przeznaczeniem.

::[ 2004-01-01 ]::

Welcome to 2004!!

 

Autor: Jachu

Witam w nowym roku! W dziale Download gratka dla znających język niemiecki i język angielski: III tom trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" – "Wieża zielonego anioła" (język niemiecki) i III tom tetralogii "Inny Świat" – "Góra z czarnego szkła" (angielski). Dodałem opis polskiego wydania "David Copperfield's Beyond Imagination" (Poza wyobraźnią).