Konkurs "Legendy" - wyniki

Tad Williams by JACHU wraz z Wydawnictwem REBIS zakończyli

Konkurs
Legendy

     Zakończył się kolejny (już trzeci!) konkurs, który zorganizowaliśmy wraz z Wydawnictwem REBIS. Poniżej prezentuję poprawne odpowiedzi, a jeszcze niżej listę zwycięzców. Tych uczestników, którym się nie powiodło i nie zostali wylosowani, informuję, że być może już wkrótce zorganizujemy kolejny konkurs z ekstra nagrodami :)

     Tym razem forma konkursu odbiegała nieco od standardowej formy do której już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ale szczerze powiedziawszy, nie ma się czemu dziwić — nagrody były tak rewelacyjne, że tylko taka forma była odpowiednia :) W sumie do wygrania były 4 książki (2x zbiór opowiadań Legendy II), w tym jedna osoba zgarnia nagrodę główną — oba tomy serii LEGENDY, czyli wszystkie wydane na naszym rynku. O takich nagrodach chyba nikt nie śnił —  dwie cudowne książki o najsłynniejszych światach fantasy w sam raz na jesienną nudę! Takiej okazji nie mogliście przegapić, i nie przegapiliście, bo frekwencja była bardzo dobra.

     Garść statystyk — konkurs trwał 21 dni, napłynęło do mnie 98 odpowiedzi, w tym wszystkie poprawne!!! Z tej statystyki widać, że konkurs ten cieszył się sporym zainteresowaniem. Ponadto na pierwszy rzut oka widać, że tym razem pytania nie sprawiły żadnego problemu miłośnikom fantasy :) 
     Wszystkim za udział serdecznie dziękuję, olbrzymie podziękowania i ukłony w stronę sponsora i... pozostańcie z nami — do następnego konkursu!

Życzę powodzenia!

1) Powieść "Dziecko z miasta przeszłości" Tada Williamsa opowiada o bogatej karawanie, która podróżuje przez góry Kaukazu. Pewnej nocy zostaje ona rozbita przez bandę opryszków. Garstkę ocalałych Arabów upodobała sobie jakaś przerażająca istota i noc w noc pozostawia pozbawione krwi truchła... Jaka to istota?
wampir

2) W książce "Legendy" Terry Pratchett prezentuje kawałek dobrego, klasycznego czytadła fantasy, którego bohaterką jest sympatyczna czarownica. Jak się nazywa?
Babcia Weatherwax

3) W "Legendach" Stephen King przedstawia historię rewolwerowca szukającego śladów tajemniczego czarnoksiężnika z Mrocznej Wieży. Jak ma na imię rewolwerowiec?
Roland
A oto lista zwycięzców. Nagrody zostaną wysłane przez wydawcę w przeciągu najbliższego tygodnia.

Zbiory opowiadań "Legendy II" wylosowali:

Monika Szybka, Warszawa
Łukasz Przybyła,
Szczyrk

Główną nagrodę ("Legendy" i "Legendy II") zdobył:
Marcin Wnuk, Osina

Copyright © 2004 by Marcin "Jachu" Jasiński.
All rights reserved.