Archiwum NEWS 2005
::[ 2005-12-22 ]::

Krótkie życzenia świąteczne :)

 

Życzenia składa: redakcja serwisu

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wszystkim fanom Tada Williamsa oraz każdej innej osobie, która odwiedza ten serwis redakcja życzy... Na Wigilię życzę wesołego karpia nocą, ale niech nie gada zbyt wiele :) Na święta proponujemy solidnie podjeść, mając jednak przed oczyma ponurą scenę z filmu "Siedem", z umiarem, bracia i siostry... z umiarem :)
Co do Sylwestra, życzymy, żebyście go pamiętali i miło wspominali. Na noworoczny ranek życzymy dobrego samopoczucia, a na cały kolejny rok — spełnienia, oraz ciekawych pozycji do czytania i oglądania w przyszłym roku :) Do zobaczyska w 2006 :)

Jesteśmy otwarci na wasze opinie oraz propozycje co do rozwoju strony. Dlatego często odwiedzajcie Księgę Gości, Ankietę, Forum i piszcie, jakie tematy nurtują Was najbardziej, co podoba się Wam w naszym serwisie, a co wymaga w nim poprawy i dlaczego. Jeśli chcecie pogadać to zapraszam na Gadu-Gadu – szukajcie mnie pod numerem 4095362!

::[ 2005-12-19 ]::

Skany fragmentów komiksu "Człowiek z płomieni"

 

Autor: Jachu

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i przedświąteczną gorączkę zakupów, prace nad zmianami strony utknęły w martwym punkcie. Pomimo tego, chcielibyśmy zaprezentować najnowsze fragmenty komiksu "Człowiek z płomieni", które już od paru dni swobodnie krążą w internecie. Od dzisiaj można je obejrzeć także u nas! Zapraszam TUTAJ!

::[ 2005-12-13 ]::

Konkurs rocznicowo-świąteczny zakończony!

 

Autorzy: Jachu | Wydawnictwo REBIS

Wraz z Wydawnictwem REBIS zakończyliśmy dzisiaj konkurs rocznicowo-świąteczny, który zorganizowaliśmy aby uczcić trzecią rocznicę obecności strony w otmętach internetu oraz zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Konkurs trwał nieprzerwanie przez równe dwa tygodnie i muszę przyznać, że przez cały ten czas napływały do nas zgłoszenia z odpowiedziami. Wszystkim uczestnikom, do których uśmiechnęło się szczęście, serdecznie gratulujemy, a tych uczestników, którym się nie powiodło i nie zostali wylosowani, informujemy, że być może już wkrótce na stronie zorganizujemy kolejny konkurs z ekstra nagrodami :) Mamy nadzieję, że i wtedy tłumnie powalczycie o zwycięstwo i nagrody :] Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

::[ 2005-12-11 ]::

Niemcy: Modyfikacja nieoficjalnej strony Williamsa

 

Autor: Jachu

Nieoficjalna strona Tada Williamsa w Niemczech przeszła sporą metamorfozę. Jej twórca Olaf Keith przeprowadził wiele zmian, które mają na celu zwiększyć przejrzystość strony. Czy to się udało? Oceńcie sami -> http://www.shadowmarch.net

::[ 2005-12-04 ]::

Niemcy: "Człowiek z płomieni" na CD

 

Autor: Jachu

Ogromnie zaskakująca informacja dotarła do naszego kraju zza naszej zachodniej granicy. Niemieccy wydawcy zapowiedzieli na 2006 rok hit dla fanów twórczości Tada Williamsa. Tym razem chodzi o opowieść "Człowiek z płomieni", która 17 marca pojawi się w niemieckich sklepach muzycznych i księgarniach. Zgodnie z zapowiedziami całość ukaże się na 2 płytach CD, które razem kosztować będą 19,95 EUR. Niemiecki oddział multimedialnego sklepu Amazon, już ma tę pozycję w swojej szerokiej ofercie. Można ją zamówić TUTAJ!

::[ 2005-11-28 ]::

Konkurs rocznicowo-świąteczny!

 

Autorzy: Jachu | Wydawnictwo REBIS

Zapraszam wszystkich gości odwiedzających naszą stronę do udziału w kolejnym konkursie, który organizujemy wraz z Wydawnictwem REBIS. Tym razem konkurs jest organizowany dla uczczenia trzecich urodzin naszego serwisu! Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

Ponadto na stronie kilka kosmetycznych zmian, być może nawet niedostępnych gołym okiem. Jest też nowy dział: Zapowiedzi, w którym będziemy informowali o nowościach wydawniczych zarówno w naszym kraju, jak i za granicą. Oprócz tego na osobnej podstronie znajduje się spis osób, które w mniejszym lub w większym stopniu przyczyniły się do rozwoju serwisu. Wszystkim im dziękuję. Zapraszam do udziału w konkursie i do zapoznania się z zawartością strony!

::[ 2005-11-18 ]::

Początek małej rewolucji... Nowe forum...

 

Autorzy: Jachu | LEON

Dzisiaj duża aktualizacja. Powoli rozpoczęliśmy małą rewolucję kosmetyczną na stronie, która ma usprawnić jej działanie, przejrzystość i ułatwić znalezienie odpowiednich informacji. Zapraszamy do działu Twórczość, w którym garść informacji o niemieckim słuchowisku "Otherland" i komiksie "Człowiek z płomieni" wraz z nowymi kolorowymi skanami kilku stron. Oprócz tego ruszamy z nowym FORUM! Zapraszam do wyrażania swojego zdania! Kolejne zmiany wkrótce. Niedługo też kolejny konkurs na stronie. Zostańcie z nami!

::[ 2005-11-15 ]::

"Wojna kwiatów" już w kwietniu :)))))

 

Info: Andrzej Miszkurka (Wydawnictwo MAG)

Wydawnictwo MAG zatwierdziło ostateczny plan wydawniczy na rok 2006. Fanów Tada Williamsa najbardziej interesował termin wydania powieści "The War of the Flowers", która we wcześniejszych planach była typowana na maj. Rzeczywistość okazała się o wiele optymistyczniejsza i książka ukaże się już o miesiąc wcześniej :) Jeśli "Wojna kwiatów" pojawi się przed 24 kwietnia, to MAG zrobi mi fantastyczny prezent na 24 urodziny :) Trzymajmy mocno kciuki za wydawnictwo, żeby nic już nie zmieniło daty publikacji.

::[ 2005-11-12 ]::

Holandia: "The Burning Man" nowością na rynku

 

Autor: Jachu

W najbliższym tygodniu na holenderskim rynku pojawi się "Człowiek z płomieni". To długo oczekiwana pozycja, która ukazała się już wcześniej w antologii "Legendy", a teraz zostaje wydana jako osobna książka. Tad Williams ponownie zabiera fanów do mrocznego, przepełnionego magią świata Osten Ard, znanego z trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń". Zabiera nas zaskakująco daleko. Widzimy świat mroczny, mistyczny, tajemniczy... pełen utajonych mocy i starożytnych ras, szlachetnych rycerzy i dramatycznych wydarzeń... Autor odsłania przed nami całą jego wspaniałość i długą historię. Jest to już czwarta książka Williamsa, której akcja umieszczona jest w świecie Osten Ard, ale chronologicznie dzieje się w kilka wieków przed właściwym cyklem, który rozpoczyna znana książka "Smoczy tron". W dodatku głównym bohaterem jest Lord Sulis i jego córka oraz młody książę Sithów, Ineluki, który z samym cyklem ma sporo wspólnego, ale znany jest jako umarły Król Burz. W tej opowieści poznajemy kulisy jego śmierci pięć wieków przed czasem akcji całego cyklu...

::[ 2005-11-06 ]::

Niemcy: brytyjski "Shadowmarch" już w księgarniach?

 

Autor: youstin

25 października webmaster strony http://shadowmarch.net – Olaf Keith w jednej z niemieckich księgarń przypadkiem wypatrzył brytyjskie wydanie książki "Shadowmarch", które ukaże się prawdopodobnie dopiero w marcu 2006. Co prawda na stronach Amazon.de i Amazon.co.uk to wydanie jest już zestawione, ale data trafienia na rynek to styczeń 2006. Dopiero drugie wydanie jest przewidziane na marzec 2006. Wydanie, które teraz się ukazało, ma numer ISBN 1-84149-290-6, a cena polecana to 7.99 funtów. Strona tytułowa odpowiada wydaniu HC. Okładka znajduje się TUTAJ!

::[ 2005-11-04 ]::

Niemcy i USA: cała masa informacji z pierwszej ręki :)

 

Autor: youstin

Spora ilość newsów:
* Nowa seria komiksów "The Next", startuje w czerwcu 2006. Dystrybucją zajmie się DC Comics.
* W USA ukazał się właśnie "Shadowmarch" w wydaniu paperback.
* Słuchowisko OTHERLAND jest już w całości dostępne na CD. Cały cykl czterech części można kupić m.in. na stronach serwisu Amazon.
* Ukazał się nowy Tolkien Times. Tym razem znowu z podwójna strona Tada Williamsa. Szczegóły TUTAJ!
* Dobiegła do końca podróż czytelnicza Tada Williamsa przez kraj naszych zachodnich sąsiadów, pierwsze reakcje mediów są już widoczne TUTAJ! Po wejściu na tę stronę, można posłuchać co pisarz ma do powiedzenia swoim wiernym fanom. Kolejne wywiady i inne atrakcje pojawia się w następnych dniach.

::[ 2005-10-30 ]::

Niemcy: Wywiad z Tadem

 

Autor: Jachu

Na stronie znanego niemieckiego serwisu Hoerspiegiel (http://www.hoerspiegel.de/magazin/Interviews/williams_interview.html) możecie znaleźć nowy wywiad z Tadem Williamsem. Niestety po raz kolejny jest on przeznaczony jedynie na ludzi znających dobrze język naszych zachodnich sąsiadów.

::[ 2005-10-04 ]::

Film na podstawie cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń" ???!!!

 

Autor: Jachu | youstin

Niezwykle interesująca i optymistyczna informacja dotarła do nas zza oceanu. Tad Williams jest obecnie pochłonięty pracą nad scenariuszem do filmu "Treatment", który ma być ekranizacją cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń" :) Tad w tej chwili nie zdradza więcej szczegółów, poza faktem, że "Treatment" jest tworzony dla kanadyjskiej firmy. To niezwykle optymistyczna wiadomość, ale też nie należy wpadać w euforię i huraoptymizm, ponieważ fakt pisania scenariusza nie oznacza, że trylogia będzie sfilmowana... Ważne jest jednak to, że przynajmniej ktoś pokazuje zainteresowanie tym tematem... Bądźmy więc dobrej myśli :)

::[ 2005-09-20 ]::

Niemcy: Kolejne wznowienie Tada...

 

Autor: Jachu

Zza naszej zachodniej granicy dochodzą kolejne optymistyczne wieści związane z osobą Tada Williamsa. Tym razem wiadomość dotyczy wznowienia w wersji kieszonkowej szalenie popularnego cyklu "Inny Świat", którym niemieckich czytelników uraczy wydawnictwo Heyne (o ich kampanii marketingowej informowałem 9 czerwca). Pierwszy tom tego cyklu już znajduje się w dobrych księgarniach we wszystkich landach. Książka liczy sobie 992 strony i kosztuje € 9,95. Po naciśnięciu na miniaturkę okładki, ukaże się powiększenie.

"Inny Świat" to godne podziwu przedsięwzięcie epickie, które sprawia przyjemność miłośnikom różnych gatunków literackich: science fiction, fantasy, powieści sensacyjnej, baśni... a także pasjonatom komputerów, Internetu i rzeczywistości wirtualnej.

::[ 2005-09-15 ]::

"The War of the Flowers" w maju w księgarniach :)))

 

Info: Andrzej Miszkurka (Wydawnictwo MAG)

Oficjalna informacja z Wydawnictwa MAG jest szalenie optymistyczna! Odkładana od ponad 2 lat polska premiera "The War of the Flowers" jest już ostatecznie ustalona na marzec 2006 roku! Oby tylko znowu wydawcom nie przydarzył się jakikolwiek poślizg...

::[ 2005-09-06 ]::

Niemcy: czwarta część OTHERLAND już w eterze...

 

Autor: Tenar

Od 4 września rozgłośna radiowa puszcza czwartą, i jednocześnie ostatnią część słuchowiska OTHERLAND. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ!

::[ 2005-09-03 ]::

Niemcy: nowa recenzja "Shadowmarch"

 

Autor: Tenar

Na stronach niemieckiego serwisu http://www.ma1stnews.de poświęconemu literaturze fantasy i science-fiction oraz wszelkiego rodzaju beletrystyce, ukazała się nowa recenzje powieść "Shadowmarch". Możecie ją przeczytać TUTAJ!

::[ 2005-08-24 ]::

Niemcy: kolejne wznowienie książki Tada

 

Autor: Jachu

Zza naszej zachodniej granicy nadchodzą kolejne dobre informacje dla fanów Tada Williamsa. Wydawnictwo Atom szykuje wznowienie debiutanckiej powieści Tada "Pieśń Łowcy". Książka ma pojawić się w niemieckich księgarniach w kwietniu 2006.

::[ 2005-08-17 ]::

Niemcy: esej o powieściach Tada

 

Autor: Jachu

Serwis http://www.buchwurm.info/ umieścił na swoich łamach esej na temat cyklów "Pamięć, Smutek i Cierń" oraz "Inny Świat". Autor eseju nawiązuje w treści do kilku znanych dzieł fantasy, zwłaszcza do "Władcy pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Niestety esej jest dostępny jedynie w języku niemieckim. Chętnych i znających język naszych zachodnich sąsiadów zapraszam TUTAJ!

::[ 2005-08-13 ]::

"Shadowmarch" na liście bestsellerów w Niemczech

 

Autor: Jachu

Powieść "Shadowmarch" zadebiutowała na niemieckiej liście bestsellerów. Nowa książka Tada Williamsa pojawiła się na 38 miejscu i mamy nadzieję, że wkrótce ta pozycja znacząco się poprawi. Więcej informacji o liście bestsellerów, jak i cały ranking możecie znaleźć TUTAJ!

::[ 2005-08-06 ]::

Recenzja I tomu cyklu "Inny Świat".

 

Autor: cichy1313

Dzisiejsza aktualizacja jest w całości oparta na recenzji I tomu cyklu "Inny Świat". Swoje wrażenia po lekturze "Miasta złocistego cienia" opisał cichy1313 (BIG THX!). Zapraszam do lektury.

::[ 2005-08-01 ]::

Nowy adres zaprzyjaźnionej strony o Tadzie ;)

 

Autor: Jachu

Zaprzyjaźniona nieoficjalna niemiecka strona poświecona życiu i twórczości Tada Williamsa http://www.shadowmarch.net ma od pewnego czasu nowy adres. Od tej pory na stronę można wchodzić z tego adresu: http://www.tadwilliams.de.vu, ale stary adres również jest aktywny.

::[ 2005-07-27 ]::

"Shadowmarch" w Polsce!!!!!! :))))))

 

Info: Wydawnictwo REBIS

I tom cyklu "Shadowmarch" ukaże się w naszym kraju nakładem wydawnictwa REBIS, jednak najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie 2006 roku. Wydawnictwo czeka na termin pojawienia się drugiego tomu w Stanach Zjednoczonych i wtedy będzie ustalało konkretny termin wydania u nas. Jak to określili "nie może być zbyt dużej przerwy, bo to niestety powoduje dużo mniejszą sprzedaż kolejnych tomów." Na razie więc REBIS czeka na jakieś wieści od Tada Williamsa i w oparciu o nie będzie ustalać harmonogram...

::[ 2005-07-25 ]::

Nowe galerie + prace Maurizio Manieri'ego

 

Autor: Jachu

Dodałem dzisiaj kilka prac do Galerii fanów oraz w dziale Ciekawostki umieściłem kilka prac znanego grafika Maurizio Manieri'ego, które znalazły się w anglojęzycznej wersji książki "Shadowmarch".

::[ 2005-07-21 ]::

Niemcy: słuchowisko "OTHERLAND" nominowane!

 

Autor: Virus18

Zostały ogłoszone nominacje do jednej z najważniejszych nagród niemieckiej fantastyki DEUTSCHER PHANTASTIK PREIS 2005. Wśród nominowanych dzieł jest słuchowisko "OTHERLAND", które nominowane jest w kategorii "Słuchowisko". Wszystkie nominacje i zasady premiowania i wyboru zwycięzców znajdziecie TUTAJ!

::[ 2005-07-20 ]::

"The War of the Flowers" już wkrótce w księgarniach? 

 

Info: Andrzej Miszkurka (Wydawnictwo MAG)

Powieść "The War for the Flowers" Tada Williamsa ukaże się w pierwszej połowie 2006 roku; pod koniec sierpnia podamy dokładniejszą datę wydania.

::[ 2005-07-18 ]::

USA: Info o "Shadowmarch" w miękkiej oprawie 

 

Autor: Virus18

Dla wydania w Stanach Zjednoczonych I tomu "Shadowmarch" w miękkiej oprawie zostanie prawdopodobnie wykorzystana ta sama okładka, co przy wydaniu twardo-okładkowym. Na razie jednak nie ma żadnych ścisłych informacji, ponieważ wydawnictwo ma dwie wersje okładki i nie może się zdecydować ;)

::[ 2005-07-13 ]::

Williams honorowym gościem konwentu Westercon!

 

Autor: Crazy_Mary

Tad Williams został zaproszony do udziału w konwencie SF & Fantasy: Westercon 60: Gnomeward Bound, który odbędzie się w dniach 6 - 9 lipca 2007 roku. Konwent będzie organizowany przez hotel Podwójne Drzewo [DoubleTree] znajdujący się w San Jose w Kalifornii.  Hotel ten jest już doświadczonym organizatorem konwentów Science-Fiction & Fantasy. Można nawet powiedzieć, że organizuje najlepsze i najciekawsze konwenty w Stanach Zjednoczonych, wyłączając jedynie Regionalny konwent SF & Fantasy obszaru zatoki San Francisco [The San Francisco Bay Area Regional 
Science Fiction & Fantasy Convention]. Więcej informacji o Westercon 60: Gnomeward Bound znajdziecie TUTAJ, natomiast o The San Francisco Bay Area Regional Science Fiction & Fantasy Convention TUTAJ!

::[ 2005-07-10 ]::

Wywiad + informacje o "Burning Man"

 

Autor: Jachu

Dzisiaj mała informacja o wywiadzie jakiego udzielili razem: Tad Williams i Neil Gaiman. Obaj pisarze wypowiadali się na temat wspólnego projektu, czyli zbioru opowiadań "Legendy II" oraz o planach na przyszłość i najlepiej sprzedających się książkach własnego autorstwa. Wywiad można przeczytać na tej stronie: http://www.sfsite.com/07a/sang203.htm. Poza tym prawdopodobnie ukazał się już komiks "Burning Man", który można kupić już na Amazon.de! Więcej informacji postaram się umieścić wkrótce, jak tylko dowiem się szczegółów.

::[ 2005-07-07 ]::

Nagrody Locus 2005 rozdane... "Shadowmarch" daleko :(

 

Autor: Virus18

Nagrody Locus Awards 2005 zostały opublikowane. Niestety w ostatecznym rozrachunku "Shadowmarch" Tada Williamsa wylądował dość nisko, bo dopiero na 15 miejscu w kategorii "Najlepsza powieść Fantasy" :( Szkoda...  Wygrała książka "Iron Council" autorstwa China Miéville. Pełną listę zwycięzców możecie znaleźć TUTAJ!

::[ 2005-07-04 ]::

"Shadowmarch" nominowane do US Quill Award

 

Autor: Virus18

Powieść "Shadowmarch" została nominowana do US Quill Award. Od 15 kwietnia trwa zbieranie zgłoszeń, po których zostanie wytypowana finałowa piątka. Spis dotychczasowych zgłoszeń i zasad konkursu możecie znaleźć TUTAJ!

::[ 2005-06-30 ]::

Niemcy: "Berg aus schwarzem Glas" już jest!

 

Autor: Virus18

Za naszą zachodnią granicą ukazała się trzecia część słuchowiska OTHERLAND "Góra z czarnego szkła" (Berg aus schwarzem Glas). Jest to spore zaskoczenie dla fanów Tada Williamsa w Niemczech, ponieważ pierwotny termin zakładał, że projekt ten ukaże się dopiero 24 lipca, ale wydawcy przyspieszyli premierę o prawie miesiąc. "Góra z czarnego szkła" podobnie jak dwie poprzednie części zajmuje 6 płyt CD.

::[ 2005-06-26 ]::

Wywiad z Tadem Williamsem

 

Autor: Jachu

Serwis internetowy Gryphonwoodpress zaprezentował szerszej publiczności wywiad z Tadem Williamsem, który poprowadził Patrick St-Denis. Wywiad w całości można przeczytać TUTAJ albo TUTAJ.

::[ 2005-06-23 ]::

Zmiana wystroju oficjalnej niemieckiej strony T.W.

 

Autor: Jachu

Oficjalna niemiecka strona poświęcona życiu i twórczości Tada Williamsa zmieniła wygląd! Prace nad nową szatą graficzną trwały już od dłuższego czasu i trzeba przyznać, że strona robi niesamowite wrażenie. Już na pierwszy rzut oka widać, że graficy odwalili kawał dobrej roboty :) No nic, pozostaje mi tylko zaprosić was na http://www.tadwilliams.de/ :)

::[ 2005-06-21 ]::

Konkurs "Pamięć, Smutek i Cierń" zakończony!

 

Autorzy: Jachu | Wydawnictwo REBIS

Wraz z Wydawnictwem REBIS zakończyliśmy dzisiaj konkurs "Pamięć, Smutek i Cierń". Trwał on nieprzerwanie przez równe trzy tygodnie i muszę przyznać, że przez cały ten czas napływały do mnie zgłoszenia z odpowiedziami. Wszystkim uczestnikom, do których uśmiechnęło się szczęście, serdecznie gratuluję, a tych uczestników, którym się nie powiodło i nie zostali wylosowani, informuję, że być może już wkrótce na stronie zorganizujemy kolejny konkurs z ekstra nagrodami :) Mam nadzieję, że i wtedy tłumnie powalczycie o zwycięstwo i nagrody :] Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

::[ 2005-06-17 ]::

Niemcy: Kolejne wznowienie w twardej oprawie

 

Autor: Virus18

Na październik jest zapowiedziane wznowienie kolejnej powieści Tada Williamsa. Tym razem jest to wznowienie krótkiej nowelki "Dziecko z miasta przeszłości" napisanej wspólnie z Niną Kiriki Hoffman. Książka zostanie wydana w twardej oprawie. Niezmiernie ciekawy jest fakt nie umieszczenia nazwiska współautorki na okładce.

Ibn Fahad i Masur al-Adam, dwaj powiernicy kalifa Bagdadu, snują opowieść o tajemniczej Północy, dokąd zawędrowali jako strażnicy pewnej karawany. W miarę jak rozwija się opowieść, słuchaczy zaczyna ogarniać przerażenie. Opowiadający wracają pamięcią do tych dni, gdy ich jedyną szansą na przeżycie – podobnie jak księżniczki Szeherezady – była umiejętność opowiadania baśni. Niezwykła, mroczna opowieść, która z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników baśni tysiąca i jednej nocy.

::[ 2005-06-11 ]::

Premiera komiksu "The Burning Man" przesunięta

 

Autor: Virus18

Komiks "Człowiek z płomieni" – luźna adaptacja opowiadania o tym samym tytule, które zostało opublikowane w zbiorze "Legendy" oraz w Niemczech jako osobna książka zostanie przesunięty na nieznaną jeszcze datę :( Szkoda... Fragment tego komiksu możecie znaleźć TUTAJ!

::[ 2005-06-09 ]::

Niemcy: wakacyjna kampania marketingowa

 

Autor: Virus18

Wydawnictwo Heyne planuje już w trakcie wakacji dużą międzyregionalną kampanię marketingową na korzyść cyklu "Inny Świat". Pierwszy tom cyklu: "Miasto złocistego cienia" ma się pojawić w kieszonkowej wersji już w październiku nakładem właśnie wydawnictwa Heyne. Według znawców rynku książka ta jest faworytem października i jest typowana jako mały-bestseller. Zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa tej książki ma na celu zwiększenie świadomości Niemców w sprawach doboru odpowiedniej literatury i z całą pewnością cała akcja sprawi, że Tad Williams będzie jeszcze popularniejszym pisarze za naszą zachodnią granicą. Reklama "Miasta złocistego cienia" ma być wydrukowana w tak znanych niemieckich gazetach jak: "Der Spiegel", "Die Welt", "FAZ" czy "Die Zeit", przez co powinny zdecydowanie poprawić się statystyki kampanii i sprzedaży dotychczasowych książek. W tym roku październik zostanie ogłoszony "Miesiącem Tada Williamsa" :)
Prezentację oferty wydawnictwa Heyne można obejrzeć za pomocą programu Acrobat Reader, ściągając plik z ofertą znajdującą się TUTAJ!

::[ 2005-06-08 ]::

Spore zmiany w dziale DOWNLOAD

 

Autor: Jachu

Sporo zmian postanowiłem wprowadzić w dziale Download. Najbardziej rzucającą się zmianą jest brak wszystkich książek w postaci elektronicznej. Niestety, rystrykcyjne przepisy o prawach autorskich nie pozwalają na nielegalne rozpowszechnianie dzieł Tada Williamsa, więc zmuszony byłem usunąć te pliki z mojej strony. Do "oczyszczonego" działu Download wrzuciłem jednak wygaszacz ekranu z motywem okładki "Wieży zielonego anioła" w wykonaniu Michaela Whelana.

::[ 2005-06-06 ]::

Kolejny fragment "Shadowmarch" za friko...

 

Autor: Virus18

Na oficjalnej stronie poświęconej Shadowmarch (http://www.shadowmarch.com) Tad Williams zaprezentował kolejny fragment powieści "Shadowmarch", tym razem jest to pierwszy rozdział następnego tomu, nad którym właśnie pisarz pracuje. Po przeczytaniu można go ocenić i przekazać Tadowi swoje uwagi. Fragment jest dostępny TUTAJ!

::[ 2005-05-30 ]::

Konkurs "Pamięć, Smutek i Cierń"! Zapraszam do udziału!

 

Autorzy: Jachu | Wydawnictwo REBIS

Zapraszam fanów Tada Williamsa oraz wszystkich gości odwiedzających mój serwis do udziału w kolejnym konkursie, który organizuję wraz z Wydawnictwem REBIS. To już czwarty konkurs organizowany wspólnie :)
Oczywiście po raz kolejny Wydawnictwo REBIS przygotowało super nagrody — tym razem do wygrania są: pełny cykl "Pamięć, Smutek i Cierń" składający się z następujących tomów: "Smoczy tron", "Kamień rozstania" i trzyczęściowa "Wieża zielonego anioła" (nagroda główna) + jeden egzemplarz "Kamienia rozstania" (nagroda pocieszenia) — razem 7 pokaźnych książek w sam raz na wakacyjną nudę! Takiej okazji nie możecie przegapić! Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

::[ 2005-05-28 ]::

Niemcy: Trzecia część słuchowiska OTHERLAND już w lipcu

 

Autor: Jachu

Za naszą zachodnią granicą kolejna dobra wiadomość dla fanów Tada Williamsa: trzecia część słuchowiska OTHERLAND "Góra z czarnego szkła" ukaże się na CD. Nastąpi to 24 lipca. Ta część, podobnie jak dwie poprzednie będzie zajmowała 6 płyt CD. Więcej informacji wkrótce.

::[ 2005-05-21 ]::

Recenzja + galerie

 

Autorzy: Jachu | wuszu

Dzisiaj spora gratka dla fanów lubiących galerie :) W Galerii fanów kilka rysunków, których inspiracją były książki Tada Williamsa, natomiast w Galerii zdjęć kilka fotek samego Mistrza (galeria inne). Oprócz tego wuszu spisał swoje wrażenia po przeczytaniu "Miasta złocistego cienia".

::[ 2005-05-19 ]::

Niemcy: "Shadowmarch" w lipcu!

 

Autorzy: Jachu | Tenar

Wydawnictwo Klett-Cotta ogłosiło wspaniałą informację dla fanów Tada Williamsa w Niemczech. I tom nowego cyklu Mistrza Fantasy "Shadowmarch" ukaże się w niemieckich księgarniach 27 lipca! Książka zostanie zostanie wydana zarówno w miękkiej, jak i twardej oprawie i liczyć będzie 814 stron. Jej cenę szacuje się na około 26 EUR.

"Shadowmarch" to cykl fantasy zawierający elementy grozy, ukazujący życie rodziny królewskiej Southmarchu, którą strasznie doświadcza los. Ojciec zostaje porwany, starszy brat zamordowany... Po tych zdarzeniach królewskie bliźnięta Barrick i Briony są zmuszone dźwignąć na swoich barkach wielkie brzemię i stawić czoło wrogom. Briony podąża w ślad za swoim ojcem i niewolniczymi wojskami przeciwnika, podczas gdy jej brat przekracza Linię Cienia i zostaje uchwycony w paszczę szaleństwa...

::[ 2005-05-12 ]::

Zakończenie konkursu "Pieśń Łowcy"!

 

Autor: Jachu

Zakończył się dzisiaj konkurs "Pieśń Łowcy". Zapraszam do zapoznania się z wynikami i statystykami. Zwycięzcy serdecznie gratuluję, a tych uczestników, którym się nie powiodło i nie zostali wylosowani, informuję, że być może już wkrótce na stronie odbędzie się kolejny konkurs z ekstra nagrodami :)

::[ 2005-05-08 ]::

Niemcy: kolejna strona fanów Tada Williamsa!

 

Autor: Jachu

Z przyjemnością zawiadamiam, że w Niemczech powstała kolejna strona dotycząca twórczości Tada Williamsa: http://www.otherland-fans.de.vu/ I tym razem autorami strony są wierni fani, których Tad ma wielką ilość za naszą zachodnią granicą. Autorzy nie koncentrowali się na całej twórczości pisarza, ale jedynie na jednym z jego największych dzieł – cyklu "Inny Świat". Zapraszam do wizyty w serwisie :)

::[ 2005-05-06 ]::

Niemcy: "Wieża zielonego anioła" w jednym tomie!

 

Autor: Virus18

Za naszą zachodnią granicą wreszcie cały cykl "Pamięć, Smutek i Cierń" w wersji anglojęzycznej jest w całości do zdobycia! Cała trylogia była sukcesywnie wydawana od początku roku i właśnie 29 kwietnia w niemieckich księgarniach pojawił się trzeci i ostatni tom "Wieża zielonego anioła" – wydany w jednym kawałku. Niemieccy fani strasznie naciskali, żeby ostatniego tomu nie dzielić na kilka części, tylko wydać w oryginale, czyli w jednym tomie.

::[ 2005-05-04 ]::

Konkurs "Pieśń Łowcy"! Zapraszam do udziału!

 

Autor: Jachu

Zapraszam wszystkich gości odwiedzających mój serwis do udziału w kolejnym konkursie. W sumie do wygrania jest jeden egzemplarz debiutanckiej powieści Tada Williamsa "Pieśń Łowcy". Takiej okazji nie możecie przegapić! Szczegóły znajdziecie TUTAJ!

::[ 2005-04-28 ]::

Recenzja cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń"

 

Autor: LEON

W dniu dzisiejszym długo oczekiwana recenzja trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" autorstwa LEONA. Jest ona dostępna TUTAJ! Zapraszam do lektury!

::[ 2005-04-26 ]::

Plany Tada Williamsa na najbliższy czas

 

Autor: Virus18

Tad Williams jest obecnie bardzo zapracowanym człowiekiem. Głównie poświęca się pracy nad drugim tomem cyklu "Shadowmarch" (w założeniach cykl ma składać się z trzech tomów, ale jeszcze nic nie wiadomo). Oprócz tego wolny czas Tada pochłania komiks dla DC Comics o nazwie "The Next: Just Killing Time" oraz inne mniejsze projekty, o których na razie nie wiadomo zbyt wiele. Ponoć są to dwie części fantastycznych książek dla nieco młodszych czytelników, nad którymi pracuje wspólnie ze swoją żoną, kilka książek dla dzieci i dwa projekty animowane. Niedługo będzie można poznać nieco szczegółów, ale plotki mówią, że jest to projekt na podstawie "Ring der Nibelungen" (??).

::[ 2005-04-20 ]::

Recenzja "Pieśni Łowcy" i trzy nowe fotki Tada

 

Autorzy: Jachu | kanar997

Dzisiejsza aktualizacja jest wyjątkowa, a to dlatego, że po raz pierwszy od dłuższego czasu na łamach strony zostaje opublikowana recenzja książki Tada Williamsa. Autorem recenzji jest kanar997 (BIG THX), który opisał swoje wrażenia po lekturze "Pieśni Łowcy". Dodatkowo dorzucam trzy nowe fotki Tada, które możecie znaleźć w Galerii zdjęć.

::[ 2005-04-18 ]::

Niemcy: kolejny news zza zachodniej granicy

 

Autor: Virus18

W najnowszym numerze Science Fiction na rok 2005, Sascha Mamczak i Wolfgang Jeschke, proponują obszerne sprawozdanie o słuchowisku OTHERLAND. Całe sprawozdanie okraszone jest wieloma fantastycznymi rysunkami autorstwa najpopularniejszych i najzdolniejszych rysowników niemieckich. Na stronach 846-855 Horst G. Tröster opowiada o historii powstania i produkcji tego niespotykanego na tę skalę przedsięwzięcia. Szczegółową recenzję tego słuchowiska będzie można przeczytać w następnym numerze tego corocznego magazynu, czyli na początku 2006 roku. Ponadto pan Tröster proponuje także wypowiedzi słuchaczy i fanów słuchowiska, które również będą zamieszczone w następnym numerze. Adres kontaktowy z autorami znajduje się w aktualnym numerze na stronie 855.

::[ 2005-04-13 ]::

Ekskluzywny wywiad z Tadem + opis współpracownika :)

 

Autorzy: Virus18 | Jachu

"Moje zaufanie pójdzie do diabła!" to szokujący tytuł nowego wywiadu z Tadem Williamsem, który można przeczytać online na stronie Gamesdynamite. Wywiad jest dostępny w dwóch językach: angielskim i niemieckim. Streszczenie tego wywiadu i najciekawsze fragmenty znajduje się także na Spiegel online.

Dodatkowo w dziale Autor / Thanks dane dotyczące nowego współpracownika strony – Virusa18 :)

::[ 2005-04-08 ]::

Dyskusje o "Shadowmarch" 

 

Autor: Virus18

Na forum oficjalnej strony Shadowmarch (http://www.shadowmarch.com) od 17 kwietnia zacznie się wspólna dyskusja "Chronik der großen Schwerter" (Kroniki Dużych Mieczy). Od 17 kwietnia będzie też trwała dyskusja na temat pierwszych trzech rozdziałów "Shadowmarch", po czym, jeśli dyskusja będzie owocna, prowadzone będą dalsze dysputy na temat kolejnych rozdziałów. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ!

::[ 2005-04-07 ]::

Kolejne nowinki zza granicy :)

 

Autor: Virus18

W aktualnym wydaniu wiedeńskiego kulturowego magazynu "The Gap" (http://www.thegap.at/) znajduje się nie tylko ciekawy artykuł o twórczości Tada Williamsa i słuchowisku OTHERLAND, ale też wywiad i mały fragment pierwszego rozdziału "Shadowmarch" w niemieckiej wersji językowej. Niewątpliwie jest to spora gratka dla niemieckojęzycznych fanów pisarza. Tad Williams jest nawet na okładce magazynu, co można zobaczyć na załączonym zdjęciu. Oprócz tego dobra wiadomość dla czekających na komiks "Burning Man" – bracia Dabel zapowiedzieli, że najprawdopodobniej pozycja ta pojawi się w księgarniach w czerwcu 2005 roku.

::[ 2005-04-04 ]::

Przebudowa "Powieści" i nowe info na temat antologii...

 

Autor: Jachu

Przebudowałem powierzchownie dział Powieści, przy czym uaktualniłem informacje na temat antologii opowiadań, w których Tad Williams publikował swoje krótkie opowieści.

::[ 2005-04-01 ]::

Quiz, czyli sprawdź swoją wiedzę ;)

 

Autor: Virus18

Dzisiaj chciałbym zaproponować wiernym fanom Tada Williamsa nie lada gratkę :) Niestety tyczy się to tylko fanów znających dobrze język angielski... Zapraszam do sprawdzenia swojej wiedzy na temat twórczości Tada Williamsa w extra-quizie na tej stronie: http://wotmania.com/otherfantasyquizzes.asp#Williams

::[ 2005-03-31 ]::

Nowa antologia = Nowe opowiadanie Tada :)

 

Autor: Virus18

W planach jest wydanie nowej fantastycznej antologii o roboczym tytule "Wizards". Oprócz Tada Williamsa chęć napisania opowiadania wyrazili: Neil Gaiman, Susanna Clarke, Patricia McKillip, Orson Scott Card, Peter S. Beagle, Tamora Pierce, Jane Yolen, Kage Baker, Mary Rosenblum, Garth Nix, G.P. Taylor, Eoin Colfer, Isobelle Carmody, Terry Dowling, Nancy Kress i inni. Innych szczegółów chwilowo jeszcze nie podano.

::[ 2005-03-22 ]::

We własnej sprawie...

 

Autor: Jachu

Dzisiejsza aktualizacja jest poświecona mojej działalności tak raczej od strony kuchni... O co mi chodzi? Mój serwis poświęcony życiu i twórczości Tada Williamsa prosperuje już w sieci od 21 grudnia 2002 roku, czyli już ponad dwa lata i po takim długim czasie przychodzi czas na pewne refleksje. Od kilku dni mocno zastanawiam się nad przyszłością tego serwisu. Mam jeszcze sporo pomysłów, które chciałbym w przyszłości wprowadzić w życie, ale bardzo mi zależy na zdaniu jakie mają fani Tada Williamsa i inni goście strony. W związku z tym, chciałbym poznać żale, bóle, pretensje, uwagi krytyczne i jakiekolwiek inne myśli czytelników tej strony. Liczba odwiedzin mojej strony ustabilizowała się i w ostatnich miesiącach nie schodzi poniżej pewnego niezłego poziomu, dlatego chyba mogę zaryzykować twierdzenie, że Tad Williams zdobył w naszym kraju pewną grupę wiernych sympatyków. Podsumowując: napiszcie mi po prostu krótki list na adres jachu_wspanialy@o2.pl

::[ 2005-03-20 ]::

Komiks na podstawie opowieści "Człowiek z płomieni"!

 

Autor: Virus18

Przedstawiam dziś kilka informacji jakie udało mi się uzyskać z sieci internetowej. Są to dane odnośnie planów wydawniczych komiksu "Człowiek z płomieni" – luźnej adaptacji opowiadania o tym samym tytule, które zostało opublikowane w zbiorze "Legendy" oraz w Niemczech jako osobna książka. Oto one: wydanie tego komiksu zostało wstrzymane z przyczyn jakby niezależnych od wydawnictwa czy rysowników. Jak na razie nieznana jest jeszcze data publikacji, ale ponoć termin jest na jesień tego roku, ale co z tego wyjdzie to się dopiero okaże. Komiks ma być wydany w czerni i bieli. Więcej informacji, łącznie z projektem okładki i skanami kilku stron możecie znaleźć TUTAJ!

::[ 2005-03-19 ]::

Niemcy: obniżka cen za słuchowisko "OTHERLAND"!

 

Autor: Virus18

Za naszą zachodnią granicą kolejna rewelacyjna wiadomość dla fanów twórczości Tada Williamsa: drugą część słuchowiska OTHERLAND "Rzeka błękitnego ognia" która ukazała się na niemieckim rynku 13 marca na sześciu płytach CD można już kupić o wiele taniej niż w pierwszych dniach po premierze! Przecena tego rewelacyjnego produktu jest spora i wynosi aż 20%! Z początkowej ceny 29,95 EURO najpierw był rabat 5%-owy na 23,99 EURO, a obecnie cały zestaw płyt można kupić za 5,96 EURO :) Oferta jest jednak dostępna tylko i wyłącznie dla klientów portalu Amazon.de ;) Po naciśnięciu na miniaturkę, ukaże się powiększenie okładki zestawu płyt.

::[ 2005-03-15 ]::

Niemcy: plany wydawnicze na rok 2005

 

Autor: Jachu

Za naszą zachodnią granicą po raz kolejny już na półkach w księgarniach pojawiają się książki Tada Williamsa. Tym razem chodzi o najnowsze wydanie najsłynniejszego cyklu autora: fantastycznej trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń" ("Memory, Sorrow and Thorn"), która składa się z tomów zatytułowanych: "Smoczy tron" ("The Dragonbone Chair" 1988), "Kamień rozstania" ("Stone of Farewell" 1990) i "Wieża zielonego anioła" ("To Green Angel Tower" 1993). Za kolejnym wznowieniem tego wielkopomnego dzieła Tada stoi jego macierzyste wydawnictwo z Nowego Jorku, a mianowicie DAW Books. Kolejne tomy cyklu będą ukazywać się w odstępach miesięcznych w marcu, kwietniu i maju 2005 roku.
Oprócz tego, jedno z największych wydawnictw w Niemczech i jednocześnie wydawca Tada Williamsa w tym kraju (Klett-Cotta) poinformowało, że niemiecka wersja pierwszego tomu najnowszego cyklu "Shadowmarch" ukaże się prawdopodobnie dopiero na przełomie sierpnia i września 2005 roku. Do książki zostanie dołączony pisemny zapis wywiadu z Hans-Ulrich Möhringem. Drugi tom cyklu "Shadowmarch" będzie wydany prawdopodobnie dopiero w 2006 roku. Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń związanych z wydawaniem poszczególnych tomów cyklu "Shadowmarch" będę umieszczał na bieżąco...

::[ 2005-03-13 ]::

Nowa galeria zdjęć Tada Williamsa!

 

Autor: Jachu

Dzisiaj publikuję galerię fotografii Tada Williamsa, zrobionych podczas październikowej wizyty pisarza w Niemczech. Tad odwiedził wtedy m.in. Köln (13 października), gdzie to brał udział w konwencie fantastyki. Michael Knyhala i Olaf Keith zrobili mu wtedy kilkanaście fotek, które umieszczone zostały na stronie http://www.shadowmarch.net/ Teraz i polscy fani mogą ujrzeć swojego pisarza w całej okazałości, ponieważ wszystkie fotki znalazły się w Galerii zdjęć. Zapraszam!

::[ 2005-03-12 ]::

Nowe linki, kolejne fotki w "Galerii fanów"

 

Autor: Jachu

Dzisiaj mały upload, w którym można zauważyć moją pracę nad aktualizacją działu Linki – chciałem, żeby ten dział był bardziej przejrzysty i odnosił się do jak największej ilości stron rozsianych w globalnej sieci internetowej :) Oprócz tego uzupełniłem o kilka nowych prac Galerię fanów – dzisiaj dodane prace bez wyjątku pochodzą z niemieckiej strony http://www.hochhorst.de/ która w całości jest poświęcona trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń". Następna aktualizacja już na dniach!

::[ 2005-03-10 ]::

Niemcy: kolejne przedsięwzięcia dotyczące Tada

 

Autor: Jachu

19 maja odbędzie się wykład Tada Williamsa w Köln. Już teraz można zakupić bilety, tyle tylko, że wskazany jest pośpiech, ponieważ za naszą zachodnią granicą pisarz ma olbrzymie grono fanów i bilety na jego przemówienia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Bilety można zakupić TUTAJ!

Przypominam też, że 19 marca rusza kolejne tournee po miastach niemieckich z przedstawieniem OTHERLAND, któremu przewodzić będzie Dietmar Mues, który zagrał "Beezle'go" – robota-pomocnika Orlanda Gardinera. Informowałem już o tym 10 lutego, ale teraz wypadałoby przypomnieć o tym przedsięwzięciu. Bilety można zamówić wchodząc na stronę podaną wyżej. Oto główny plan całego tournee:

Poniedziałek (21.3.) Bremen
Wtorek (22.3.) Hannover
Środa (23.3.) Erlangen
Czwartek (24.3.) Wien

::[ 2005-03-07 ]::

Upload tuż przed Dniem Kobiet ;))

 

Autor: Jachu

Dzisiaj spory upload: całkiem nowa podstrona Linki, w dziale Galeria fanów dwie nowe prace wielbicieli książek Tada Williamsa, w dziale Download dwa nowe multimedialne wykłady pisarza z konwentów fantastyki. Oprócz tego w dziale Galeria zdjęć fotka Tada promującego swoją najnowszą powieść "Shadowmarch", a także kilka nowych okładek książek.

::[ 2005-03-03 ]::

SF Site Best SF and Fantasy Books of 2004: Readers' Choice

 

Autor: Jachu

Witryna internetowa The SF Site: The Best in Science Fiction and Fantasy ogłosiła listę dziesięciu najlepszych książek z gatunku fantasy i SF wydanych w 2004 roku. Lista nazywa się Top 10 Readers' Choice Best Books of 2004 i została utworzona przez Neila Walsha. Oto zestawienie:

1. Jonathan Strange & Mr Norrell by Susanna Clarke
2. Midnight Tides by Steven Erikson
3. Iron Council by China Miéville
4. The Runes of the Earth: The Last Chronicles of Thomas Covenant, Book 1 by Stephen Donaldson
5. The Wizard Knight by Gene Wolfe
6. The Last Light of the Sun by Guy Gavriel Kay
7. The Charnel Prince: The Kingdoms of Thorn and Bone, Book 2 by Greg Keyes
8. Pandora's Star by Peter F. Hamilton
9. ex aequo: Light by M. John Harrison + Shadowmarch, Volume 1 by Tad Williams
10. Fool's Fate: The Tawny Man, Book 3 by Robin Hobb

::[ 2005-03-01 ]::

Dwie recenzje "Legend II"

 

Autor: Jachu

Dzisiaj mam do zaproponowania dwie recenzje zbioru opowiadań Legendy II, które znalazłem w bezmiarze sieci internetowej. Obie są dość obszerne, więc stanowią spore wyznanie dla każdego czytelnika ;) Zapraszam do lektury!

::[ 2005-02-28 ]::

"Legendy II" książką tygodnia!

 

Autor: Jachu

Legendy II będące kontynuacją bestsellerowego tomu Legendy, który ukazał się w 1999 roku nakładem Wydawnictwa REBIS, zostały uznane książką tygodnia przez czytelnia.onet.pl. Więcej informacji pod adresem: http://czytelnia.onet.pl/8492,ksiazka_tygodnia.html.

::[ 2005-02-23 ]::

Niemcy: nowe wydanie "Smoczego tronu"

 

Autor: Jachu

Nowe wydanie kieszonkowe "Smoczego tronu" jest już dostępne na niemieckim rynku czytelniczym. Książka trafiła na półki niemieckich księgarń 18 lutego nakładem wydawnictwa DAW Books. Powieść ukazała się w języku angielskim i jest już dostępna na Amazon.de. Cena książki oscyluje na poziomie innych pozycji z tego gatunku i początkowo wynosiła 15,95 euro. Po paru dniach cena została obniżona przez wydawcę o 2 euro i wynosi obecnie 13,95 euro. Oprócz tego, dla klientów zamawiających w portalu Amazon.de 5%-wy upust :)

::[ 2005-02-20 ]::

Niemcy: niespodzianka od wydawnictwa Klett-Cotta

 

Autor: Jachu

Jedno z największych wydawnictw za naszą zachodnią granicą, a mianowicie Klett-Cotta, które wydaje w Niemczech książki Tada Williamsa, przygotowało niespodziankę dla fanów pisarza. Niespodzianka ta ucieszy także miłośników multimediów i komputerów, gdyż jak widać na załączonym obok obrazku produktem wydawnictwa Klett-Cotta są podkładki pod komputerową myszkę :) Na pierwszy rzut oka widać, że podkładki są zrobione w sposób staranny, posiadają hologram, a poza tym obrazek na podkładce jest "ruchomy" zmienia się w zależności od kąta spojrzenia ;) Tylko ciekaw jestem, kiedy u nas w kraju zaczną wydawać takie bajery? ;)

::[ 2005-02-18 ]::

Rankingi w Niemczech: podwójne zwycięstwo OTHERLAND

 

Autor: Jachu

Serwis hoerverlag.de ogłosił dwie listy najlepiej sprzedających się i najpopularniejszych za naszą zachodnią granicą słuchowisk na podstawie znanych na całym świecie bestsellerów książkowych. W obu listach: INTERNET TOP 5 oraz TOP 10 BESTSELLER zwyciężyło słuchowisko OTHERLAND na podstawie cyklu "Inny Świat" Tada Williamsa. Całe notowanie poniżej:

 INTERNET TOP 5:
1.(1) Williams, Otherland
2.(2) Schätzing, Der Schwarm
3.(-) Mankell, Der Mann mit der Maske
4.(-) Durbridge, Paul Temple und der Fall Genf
5.(-) Adams, The Hitchhiker`s Guide to the Galaxy

TOP 10 BESTSELLER:
1.(8) Williams, Otherland - Stadt der gold...
2.(1) Rowling, Harry Potter und der Orden...
3.(3) Ustinov, Ein Abend mit Peter Ustino...
4.(4) Tolkien, Der Herr der Ringe
5.(5) Heidenreich, Nero Corleone
6.(2) Diverse, Tatverdächtig
7.(7) Mankell, Der Tod des Fotografen
8.(-) ?
9.(10) Homer, Ilias
10.(-) Mankell, Die Pyramide - Sonderausga...

::[ 2005-02-10 ]::

Niemcy: kolejne przedstawienia cyklu "Inny Świat"

 

Autor: Jachu

19 marca rusza kolejne tournee po miastach niemieckich z przedstawieniem OTHERLAND, któremu przewodzić będzie Dietmar Mues, który zagrał "Beezle'go" – robota-pomocnika Orlanda Gardinera. Więcej szczegółów oraz możliwość zakupu biletów TUTAJ! Oto główny plan całego tournee:

Poniedziałek (21.3.) Bremen
Wtorek (22.3.) Hannover
Środa (23.3.) Erlangen
Czwartek (24.3.) Wien

::[ 2005-02-09 ]::

Niemcy: Druga część słuchowiska OTHERLAND już na CD!

 

Autor: Jachu

Za naszą zachodnią granicą kolejna dobra wiadomość dla fanów Tada Williamsa: druga część słuchowiska OTHERLAND "Rzeka błękitnego ognia" ukaże się na CD. Nastąpi to 13 marca, kiedy to serwis Amazon.de umieści ten produkt w swojej jakże szerokiej ofercie. Cena zestawu płyt będzie kosztować 29,95 euro. Szefowie portalu jak zwykle przygotowali promocję dla zamawiających 5%-wy upust :) Po naciśnięciu na miniaturkę, ukaże się powiększenie okładki zestawu płyt.

::[ 2005-02-07 ]::

Rekomendowana lista Locusa, czyli co warto przeczytać!

 

Autorzy: Jachu | KunaMaster | SickBastard

Kilka dni temu powstała lista rekomendująca to, co warto przeczytać w tym roku. Została opublikowana w lutowym magazynie Locus i powstała przy porozumieniu redaktorów i recenzentów Locusa, którymi są: Charles N. Brown, Gary K. Wolfe, Jonathan Strahan, Faren Miller, Russell Letson, Nick Gevers, Carolyn Cushman, Tim Pratt, Karen Haber, and Rich Horton and other professionals, including Gardner Dozois, David G. Hartwell, Michael Swanwick, Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin Grant i inni. W magazynie co najmniej dwukrotnie wspomina się o zrobieniu ostatecznej listy. Eseje dużej części z tych, którzy przyczynili się do powstania listy znajduje się w wydaniu lutowym pisma. Na liście znalazła się pozycja Tada Williamsa "Shadowmarch", która już zyskała pochlebne recenzje krytyków. Cała lista Locusa znajduje się TUTAJ! Wielkie podziękowania dla KunaMastera i SickBastarda za olbrzymią pomoc przy tłumaczeniu :)

::[ 2005-02-02 ]::

Niemcy: "Wieża zielonego anioła" już w maju 2005!

 

Autor: Jachu

W Niemczech kolejna dobra wiadomość dla wiernych fanów Tada Williamsa. Już w maju w niemieckich księgarniach pojawi się angielskojęzyczna pozycja tego autora. Mowa o trzecim tomie cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń": "Wieży zielonego anioła", która ukaże się w jednym tomie (a nie jak u nas, w Polsce – w czterech częściach) nakładem macierzystego wydawnictwa Williamsa: DAW Books. Cena książki będzie oscylować na poziomie innych pozycji z tego gatunku i wyniesie 15,95 euro. Dla zamawiających w portalu Amazon.de 5%-wy upust :)

::[ 2005-01-23 ]::

Niemcy: kolejne przedstawienie wg cyklu "Inny Świat"

 

Autor: Jachu

Za naszą zachodnią granicą fani nadal żyją przedstawieniem "OTHERLAND" na postawie cyklu "Inny Świat". Teraz mam przyjemność zaprezentować link do odczytu fragmentów tego przedstawienia przez Dietmara Mues’a, który zagrał "Beezle’go" – robota-pomocnika Orlanda Gardinera. Odczyt nastąpi 19 marca podczas konwentu fantastyki. Więcej szczegółów oraz możliwość zakupu biletów TUTAJ!

::[ 2005-01-20 ]::

Trzy recenzje do poczytania...

 

Autor: Jachu

Z braku czasu aktualizacje na stronie są dość mierne, ale niestety styczeń jest jednym z tych miesięcy, w których profesorowie i doktorowie na uczelni nie dają odsapnąć :( A przecież do sesji zostały jeszcze prawie dwa tygodnie...
Dzisiaj wrzucam tylko trzy recenzje zbiorów opowiadań "Legendy" i "Legendy II", które znalazłem w necie. Są dość obszerne jeśli chodzi o ilość tekstu, więc wytrwałych czytelników czeka miła lektura, czego wszystkim życzę :)