Konkurs "Pamięć, Smutek i Cierń" - wyniki

Tad Williams by JACHU wraz z Wydawnictwem REBIS zakończyli

Konkurs Pamięć, Smutek i Cierń

     Zakończył się kolejny konkurs, który zorganizowaliśmy wraz z Wydawnictwem REBIS. Poniżej prezentuję poprawne odpowiedzi, a jeszcze niżej listę zwycięzców. Tych uczestników, którym się nie powiodło i nie zostali wylosowani, informuję, że być może już wkrótce zorganizujemy kolejny konkurs z ekstra nagrodami :)

    Oczywiście po raz kolejny Wydawnictwo REBIS przygotowało super nagrody — tym razem do wygrania były: pełny cykl "Pamięć, Smutek i Cierń" składający się z następujących tomów: "Smoczy tron", "Kamień rozstania" i czteroczęściowa "Wieża zielonego anioła" (nagroda główna) + jeden egzemplarz "Kamienia rozstania" (nagroda pocieszenia) — razem 7 pokaźnych książek w sam raz na wakacyjną nudę!

     Garść statystyk — konkurs trwał od poniedziałku, 30 maja, przez trzy tygodnie, do 20 czerwca włącznie i napłynęło do mnie 148 odpowiedzi, z czego aż 97 poprawnych! Z tej statystyki widać, że konkurs pobił frekwencją wszystkie dotychczasowe organizowane na łamach naszego serwisu. 
     Wszystkim za udział serdecznie dziękuję, olbrzymie podziękowania i ukłony w stronę sponsora i... pozostańcie z nami — do następnego konkursu!

Życzę powodzenia!

1) Największą popularność przyniósł Tadowi Williamsowi trzytomowy (w polskim wydaniu trzeci tom został podzielony na cztery części) cykl o trzech mieczach. Pierwsza powieść z tej serii ukazała się po polsku nakładem Wydawnictwa REBIS w 1993 roku. Chodzi o:
a) Smoczy tron
b) Kamień rozstania
c) Wieża zielonego anioła
Popełniany błąd: "Wieża zielonego anioła" (15 razy)

2) Główny bohater cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń" podkuchenny Simon, zostaje przez zrządzenie losu połączony z grupą światłych ludzi, zwaną:
a) Liga Pergaminu
b) Stowarzyszenie Światłości
c) Seriddan Metessis
Popełniany błąd: "Stowarzyszenie Światłości" (1 raz)

3) Księżniczka Miriamele jest następczynią tronu w zamku:
a) Hayholt
b) Camaar
c) Various
Popełniany błąd: "Various" (1 raz)

4) Jak nazywa się stworzona przez Williamsa długowieczna rasa "małych ludzi" porównywana często do elfów J.R.R. Tolkiena?:
a) Sithowie
b) Thrithingowie
c) Trolle
Popełniany błąd: "Thrithingowie" (29 razy) i "Trolle" (8 razy)

5) Jak nazywa się wielki przyjaciel Tada Williamsa, malarz i rysownik, autor wielu okładek powieści z gatunku SF, fantasy i horroru, także ojciec okładek książek Tada?:
a) Michael Whelan
b) Luis Royo
c) Oliveiro Berni
Popełniany błąd: "Luis Royo" (5 razy) i "Oliveiro Berni" (2 razy)


A oto lista zwycięzców. Nagrody zostaną wysłane przez wydawcę w przeciągu najbliższego tygodnia.

Nagrodę główną
cykl "Pamięć, Smutek i Cierń" wylosował:
Arkadiusz Lenart, Piastów

Nagrodę pocieszenia egzemplarz "Kamienia rozstania" zdobyła:
Wioleta Olbryś, Ostrołęka

Copyright © 2004 by Marcin "Jachu" Jasiński.
All rights reserved.