Archiwum NEWS 2011-2012
 
::[ 2012-12-22 ]::
Wielki konkurs na 10 rocznicę strony!

 

Autorzy: zespół redakcyjny | Wydawnictwo REBIS 

Zapraszamy wszystkich gości odwiedzających naszą stronę do udziału w nowym - zupełnie wyjątkowym konkursie, organizowanym z okazji 10-lecia naszego serwisu. Po raz kolejny współorganizatorem konkursu jest Wydawnictwo REBIS. Tym razem wspólnie przygotowaliśmy dla was MEGA nagrody...  --> więcej

::[ 2012-12-21 ]::
Mamy już 10 lat! 22-12-2002 r. ruszył serwis Tada Williamsa!

 

Autorzy: zespół redakcyjny 

W dniu 22 grudnia 2002 roku wystartował serwis, na którym właśnie przebywacie. Jesteśmy więc już z Wami i dla Was 10 lat!

Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować Czytelnikom, dzięki którym możemy tworzyć największy i jednocześnie jedyny w Polsce portal Tada Williamsa. Dziękujemy także naszym współpracownikom, partnerom, a także każdemu, kto przyczynił się do sukcesu naszego serwisu. Największe jednak podziękowania kierujemy do Wydawnictwa REBIS, które od początku wspiera nie tylko nasz serwis, ale jednocześnie księgarski rynek fantastyki, wydając od 1993 roku książki Tada Williamsa.

Obecnie, przez te lata odwiedziło nas ponad 32 000 unikalnych użytkowników, którzy zainteresowani byli nasz pracą oraz wyjątkowej jakości twórczością Tada Williamsa. To jeszcze bardziej motywuje nas do pracy. Na pewno nie zamierzamy usiąść na laurach - pracujemy nad zmianą serwisu, który - mamy nadzieję - wystartuje w przyszłym roku i jest to nasz główny cel na rok 2013.

10-lecie serwisu będziemy świętować przez najbliższe 10 dni, podczas których trwać będzie konkurs zorganiozwany wspólnie z naszym partnerem - Wydawnictwem REBIS. Szczegóły już jutro!

Jeszcze raz chcemy Wam serdecznie podziękować, za to że jesteście z nami już 10 lat!

::[ 2012-07-24 ]::
"Tajemnice Zwyczajnej Farmy" już wkrótce w księgarniach!

 

Info: Wydawnictwo REBIS 

Polski wydawca książek Tada Williamsa planuje wydanie kontynuacji losów bohaterów książki "Smoki ze Zwyczajnej Farmy" na 21 sierpnia 2012 roku.

Tyler i Lucinda zostali zaproszeni na czas kolejnego lata na tajemniczą, pełną niesamowitości i strachów Zwyczajną Farmę. Tego lata coś niezwykle złowrogiego dzieje się z ich stryjecznym dziadkiem Gideonem i jego wyjątkowymi stworzeniami: smokami, jednorożcami i wężami morskimi, które uratował z czasowej wyrwy, zwanej Fault Line. Farmie zagraża przeraźliwie bogaty rywal Gideona, Ed Stillman, choć dodatkową ochronę zapewnić ma obecność nowych stworzeń, takich jak mantykory i bunyipy. Jednak nic nie będzie w stanie obronić Lucindy, Tylera i farmy przed pobliskimi zagrożeniami, takimi jak pani Needle i jej syn Colin, którzy pragną przejąć Zwyczajną Farmę. Dzieci robią co mogą, by zatrzymać farmę i jej cudownych mieszkańców w bezpieczeństwie, jednak kiedy stryj Gideon znika, sprawy przybierają zły obrót. Bardzo, bardzo zły...

Wkrótce więcej informacji na temat polskiego wydania "Tajemnic Zwyczajnej Farmy" oraz innych planowanych książek Tada Williamsa.

::[ 2012-03-14 ]::
55 urodziny Tada Williamsa!

 

Autor: zespół redakcyjny

Z olbrzymią przyjemnością powiadamiam, że w dniu dzisiejszym Tad Williams obchodzi swoje pięćdziesiąte piąte urodziny!!! W imieniu całej redakcji naszego serwisu i wszystkich fanów życzę autorowi wszystkiego najlepszego, powiększającego się corocznie grona wiernych fanów jego pisarskiego rzemiosła, zakończonych sukcesami kasowymi ekranizacji powieści, 100 lat oraz oczywiście jak najwięcej płodnych chwil i przede wszystkim mnóstwo zdrowia, żeby miał jeszcze masę sił aby dla nas tworzyć.

Złóż autorowi życzenia na facebooku...  --> więcej
::[ 2012-03-08 ]::
Zwiastun gry "Inny Świat" już dostępny!

 

Info: www.tadwilliams.com 

Prace nad grą komputerową "Otherland" na podstawie cyklu Tada Williamsa pod tym samym tytułem nabierają rumieńców. Do Sieci trafił już oficjalny zwiastun, z którym wszyscy fani mogą się zapoznać. Zapraszamy TUTAJ!

Według powszechnie dostępnych informacji, premiera gry może odbyć się jeszcze w 2012 roku...  --> więcej
::[ 2012-02-21 ]::
Wznowienie "Smoczego tronu"!

 

Info: Wydawnictwo REBIS 

W dniu 31 stycznia 2012 roku polski wydawca książek Tada Williamsa wznowił "Smoczy tron", czyli I tom monumentalnej sagi fantasy, którego nakład zdążył się już wyczerpać.

Ciemne moce, wkraczają do spokojnej krainy Osten Ard. Nadciągające niebezpieczeństwo przeczuwa jedynie nieliczna grupka osób, zwana Ligą Pergaminu. Giermek Simon, przypadkowo złączony z Ligą, staje się przewodnikiem w poszukiwaniu zaginionych mieczy, w wędrówce, która obfituje w spotkania z wrogami pochodzącymi z najbardziej koszmarnych mitów...  --> więcej
::[ 2012-01-25 ]::
Seria "Inny świat" Tada Williamsa trafi do kin!

 

Info: filmweb 

Warner Bros. zamierza zekranizować serię powieści SF Tada Williamsa "Otherland". W Polsce cykl został wydany pod tytułem "Inny świat".

Producentem obrazu będzie Dan Lin ("Sherlock Holmes: Gra cieni"). Scenariusz przygotuje John Scott III, który dla 20th Century Fox przygotowuje adaptację "Pozytonowego detektywa"...  --> więcej
::[ 2011-11-01 ]::
Konkurs "Serce Cienia" - wyniki!

 

Autorzy: zespół redakcyjny | Wydawnictwo REBIS

Zakończyliśmy konkurs "Serce Cienia". Prezentujemy prawidłowe odpowiedzi i listę szczęśliwych laureatów...  --> więcej
::[ 2011-10-25 ]::
Konkurs "Serce Cienia" rozpoczęty!

 

Autorzy: zespół redakcyjny | Wydawnictwo REBIS

Zapraszamy wszystkich gości odwiedzających naszą stronę do udziału w nowym konkursie, organizowanym z okazji premiery ostatniej części cyklu "Marchia Cienia" – "Serce Cienia". Po raz kolejny współorganizatorem konkursu jest Wydawnictwo REBIS. Tym razem wspólnie przygotowaliśmy dla was...  --> więcej
::[ 2011-10-18 ]::
"Serce Cienia" już 25 października!

 

Info: Wydawnictwo REBIS

Z najnowszych informacji przekazanych nam przez Wydawnictwo Rebis wynika, iż premiera ostatniego tomu "Marchii Cienia" do księgarń trafi w dniu 25 października. Książka będzie miała 768 stron, a kosztować jej wydawca wycenił na kwotę 49,90 zł.

Tysiące lat temu, po Wojnie Bogów, pod Zamkiem Marchii Południowej została uśpiona ogromna, złowroga moc. Szalony autarcha Sulepis pragnie ją obudzić i poddać swej władzy. W tym celu ma wykorzystać Olina, króla Marchii Południowej i ojca Barricka i Briony. Rozdzielone bliźnięta wróciły do ojczyzny, każde z nich z bagażem trudnych doświadczeń i nowym celem: Briony dąży do odbicia ojcowskiego tronu zagarniętego przez uzurpatora, Barrick zaś, obdarzony tajemniczym darem Qarów, staje u ich boku.

W obliczu potężnej i straszliwej siły dotychczasowy porządek ulega zburzeniu, zacierają się granice, nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Wydarzenia nieuchronnie zmierzają ku apokalipsie...

Wkrótce więcej informacji na temat polskiego wznowienia cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń" oraz innych planowanych książek Tada Williamsa.

::[ 2011-07-28 ]::
Ekranizacja powieści "Pieśń Łowcy"

 

Info: www.tadwilliams.com

Fantastyczna wiadomość dla miłośników prozy Tada Williamsa! Według koncepcji Matta Rhodesa powstaje animacja na podstawie bestsellerowej powieści "Pieśń Łowcy". Nieznana jest jeszcze nawet wstępna data premiery filmu, ale światło dzienne ujrzała jedna z nielicznych jeszcze koncepcji artystycznych, którą można obejrzeć po naciśnięciu na grafikę znajdującą się z lewej strony niniejszej informacji.

Wkrótce więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia.

::[ 2011-07-23 ]::
Tad Williams i George R.R. Martin

 

Info: www.tadwilliams.com

W środę, 27 lipca, w Fox Theatre w Redwood City, Tad Williams będzie gospodarzem uroczystości Keplera z okazji premiery nowej powieści fantasy George'a R.R. Martina – "Dance With Dragons". Jest to kolejny tom cyklu "Pieśń Lodu i Ognia", która także w naszym kraju ma liczne grono zwolenników i wiernych fanów. Organizatorzy oczekują sporej publiczności. Tad Williams będzie prowadził spotkanie i moderował pytania z Sali, na które ma odpowiedzieć Martin. Spodziewane jest dużo zabawy, gdyż obaj pisarze słyną ze swojego poczucia humoru. Impreza jest biletowana, ale będzie można kupić najnowszą książkę Martina w okazyjnej cenie i jeszcze zdobyć autograf autora.

::[ 2011-07-03 ]::
Zmiany na oficjalnej stronie Tada Williamsa

 

Info: www.tadwilliams.com

W dniu 01 lipca 2011 roku oficjalna strona Tada Williamsa przeszła graficzną metamorfozę. Zgodnie z założeniami przedstawionymi przez agentów pisarza, głównym celem było stworzenie czytelnej platformy do szukania kontaktu między Williamsem a jego licznymi fanami mieszkającymi w różnych częściach globu. Czy wykonane przez grafików prace przyczyniły się do wykonania założeń programowych? Oceńcie sami.

::[ 2011-04-25 ]::
Podróże Tada w 2011 roku

 

Info: www.tadwilliams.com

Niemieckie wydawnictwo Klett-Cotta w porozumieniu z managerami Tada Williamsa organizują w bieżącym roku tournee pisarza po Republice Federalnej Niemiec. Według wstępnych planów, odbędzie się ona w październiku 2011 roku, w dniach  od 22 do 29. Tad planuje odwiedzić sześć miast zza naszą zachodnią granicą: Göttingen, Frankfurt i Darmstadt, Berlin, Stuttgart i Lübeck. Trwają też rozmowy i ustalenia, aby pisarz odwiedził stolicę Austrii – Wiedeń. Gdy tylko znane będzie oficjalne potwierdzenie oraz szczegóły podróży Tada, to napiszemy o tym.

::[ 2011-04-06 ]::
Drugi tom "Smoków ze Zwyczajnej Farmy" jesienią 2011 roku!

 

Info: www.tadwilliams.de

Według najnowszych doniesień zza naszej zachodniej granicy Tad Williams wraz z żoną Deborah Beale pilnie pracują nad kolejnym tomem cyklu Fantasy dla nieco młodszego czytelnika, który rozpoczęły wydane również u nas w kraju "Smoki ze Zwyczajnej Farmy". Kolejne przygody Tylera i Lucindy planowane są na wczesną jesień 2011 roku. Książkę mają zdobić piękne i przyciągające wzrok ilustracje. Próbkę planowanego przedsięwzięcia publikujemy dzisiaj - rycinę autorstwa Jana Reisera. Z tym większym zniecierpliwieniem czekamy na polską premierę "Smoków...". 

::[ 2011-03-14 ]::
Urodziny Tada Williamsa !!!

 

Autor: zespół redakcyjny

Z olbrzymią przyjemnością powiadamiam, że w dniu dzisiejszym Tad Williams obchodzi swoje pięćdziesiąte czwarte urodziny!!! W imieniu całej redakcji naszego serwisu i wszystkich fanów życzę autorowi wszystkiego najlepszego, powiększającego się corocznie grona wiernych fanów jego pisarskiego rzemiosła, zakończonych sukcesami kasowymi ekranizacji powieści, 100 lat oraz oczywiście jak najwięcej płodnych chwil i przede wszystkim mnóstwo zdrowia, żeby miał jeszcze masę sił aby dla nas tworzyć.
HAPPY BIRTHDAY TAD !!!

::[ 2011-03-06 ]::
Niemcy: Lektura kilkunastu stron "Shadowheart" za free!

 

Źródło: klett-cotta.de

Zza naszej zachodniej granicy doszła dobra wiadomość dla fanów fantastycznej twórczości Tada Williamsa, którzy w sposób komunikatywny posługują się językiem naszych zachodnich sąsiadów. Strona internetowa znanego niemieckiego wydawnictwa Klett-Cotta, które zajmuje się dystrybucją na rynek niemiecki dzieł Tada Williamsa poinformowała, iż nieodpłatnie dostępny jest fragment czwartego tomu ostatniego cyklu  Tada Williamsa "Marchia Cienia" – "Serce Cienia". Jest to kilkadziesiąt stron tekstu w formacie HTML przy użyciu programu Flash oraz w formacie pdf. Za dostęp do całości należy uiścić opłatę. Doniezmiernie wciągającej  lektury można przystąpić w zasadzie niezwłocznie już po kliknięciu w znajdujące się poniżej linki:

Tom IV – "Serce Cienia" w wersji PDF
Tom IV – "Serce Cienia" w wersji HTML/Flash

::[ 2011-02-28 ]::
Konkurs "Wieża Zielonego Anioła II" - wyniki!

 

Autorzy: zespół redakcyjny | Wydawnictwo REBIS

Zakończyliśmy konkurs "Wieża Zielonego Anioła II". Prezentujemy prawidłowe odpowiedzi i listę szczęśliwych laureatów...  --> więcej

::[ 2011-02-06 ]::
Konkurs "Wieża Zielonego Anioła II" rozpoczęty!

 

Autorzy: zespół redakcyjny | Wydawnictwo REBIS

Zapraszamy wszystkich gości odwiedzających naszą stronę do udziału w nowym konkursie, organizowanym z okazji premiery wznowienia drugiej części trzeciego tomu cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń" – "Wieży Zielonego Anioła". Po raz kolejny współorganizatorem konkursu jest Wydawnictwo REBIS. Tym razem przygotowaliśmy dla was 5 egzemplarzy książki...  --> więcej

::[ 2011-01-13 ]::
Tom II "Wieży Zielonego Anioła" już 28 lutego!

 

Info: Wydawnictwo REBIS

Z najnowszych informacji przekazanych nam przez Wydawnictwo Rebis wynika, iż premiera II tomu "Wieży Zielonego Anioła" do księgarń trafi w dniu 28 lutego. Cała seria ukaże się w nowej szacie graficznej, w większym formacie niż poprzednie wydania, ale z tym samym tłumaczem – Pawłem Krukiem, który gwarantuje nastrój i klimat williamsowskiego świata fantasy.

Drugi tom ostatniej części wspaniałej trylogii fantasy, kontynuacja "Smoczego tronu" i "Kamienia rozstania". Książka, w której wojna przeplata się z czarami, romans z podstępem, a wszystko powiązane jest porywającą akcją.
"Wieża Zielonego Anioła" przynosi niesamowite zakończeni magicznego konfliktu, który złamał wszelkie granice czasu i przestrzeni, i rzucił przeciwko sobie ludzi różnych ras i kultur...

Wkrótce więcej informacji na temat polskiego wznowienia cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń" oraz innych planowanych książek Tada Williamsa.