Prace Michaela Whelana


Michael Whelan

     MICHAEL WHELAN jest grafikiem znanym i lubianym. To jego prace zdobiły wydane w Polsce książki fantasy, bardziej jednak znany jest na zachodzie niż u nas w kraju. Popularny zespół SEPULTURA (Brazylia) ozdobił jego grafikami trzy płyty: "Arise", "Benath The Remains" i "Chaos A.D.". Tematyka jego prac jest różna: fantasy, s-f, horror, various. Jego prace charakteryzują się wysokim realizmem i dbałością o szczegóły, kontury są łagodne i rozpływają się, postacie są bardzo żywe, a krajobrazy niezwykle realistyczne. Prace Michaela Whelana można znaleźć na następującej stronie internetowej: www.michaelwhelan.com.


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana jako okładka "Smoczego tronu" – I tomu trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń", jednak taką okładkę mogą podziwiać jedynie czytelnicy amerykańscy i hiszpańscy, ponieważ polski wydawca jak zwykle się popisał :|


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana jako okładka "Kamienia rozstania" – II tomu trylogii "Pamięć, Smutek i Cierń", jednak takiej okładki nie mogą podziwiać polscy czytelnicy :|


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana jako okładka "Wieży zielonego anioła" – zarówno na zachodzie (tomy I i II), jak i w Polsce (tomy I i III).


 

Te prace Michaela Whelana zostały wykorzystane jako polskie okładki II i IV tomu "Wieży zielonego anioła".


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana jako okładka "Legend" – zbioru jedenastu, nigdy dotąd niepublikowanych nowel, których autorami są najwybitniejsi światowi twórcy fantasy: Stephen King, Terry Pratchett, Terry Goodkind, Orson Scott Card, Robert Silverberg, Ursula K. Le Guin, Tad Williams, George R.R. Martin, Anne McCaffrey, Raymond E.Feist i Robert Jordan.


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana jako okładka "Miasta złocistego cienia" – I tomu cyklu "Inny świat".


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana jako okładka "Rzeki błękitnego ognia" – II tomu cyklu "Inny świat".


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana jako okładka "Góry z czarnego szkła" – III tomu cyklu "Inny świat".


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana jako okładka "Morza srebrzystego światła" – IV tomu cyklu "Inny świat".


Ta praca Michaela Whelana została wykorzystana w Szwecji jako okładka "Smoczego tronu" – I tomu cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń".
Podziękowania dla LEONA za pomoc w kompletowaniu prac.