"Serce Cienia"
(Shadowheart. The Final Volume of Shadowmarch)
MAPA ŚWIATA

  Opis
Tysiące lat temu, po Wojnie Bogów, pod Zamkiem Marchii Południowej została uśpiona ogromna, złowroga moc. Szalony autarcha Sulepis pragnie ją obudzić i poddać swej władzy. W tym celu ma wykorzystać Olina, króla Marchii Południowej i ojca Barricka i Briony. Rozdzielone bliźnięta wróciły do ojczyzny, każde z nich z bagażem trudnych doświadczeń i nowym celem: Briony dąży do odbicia ojcowskiego tronu zagarniętego przez uzurpatora, Barrick zaś, obdarzony tajemniczym darem Qarów, staje u ich boku.

W obliczu potężnej i straszliwej siły dotychczasowy porządek ulega zburzeniu, zacierają się granice, nie wiadomo, kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Wydarzenia nieuchronnie zmierzają ku apokalipsie...

  Tłumaczenie:
Paweł Kruk

  Dedykacja:
Nasze dzieci Connor i Devon wciąż uważają, że obciachem jest dedykowanie im książki dla dorosłych zamiast jakiejś bardziej odpowiedniej dla nich. Powiedziałem im, że kiedyś dorosną, lecz one nie wierzą, że coś tak potwornego i niesprawiedliwego mogłoby się przytrafić tak miłym dzieciom.

(Zabawnie będzie zobaczyć, gdy się przekonają, że to jednak jest możliwe. Właściwie to zabawnie będzie w ogóle je obserwować.) Pamiętajcie, cudowne bestie, bardzo was kochamy - ale nie każcie mi wracać do czasów dziecińśtwa.

  Tytuł oryginalny:
Shadowheart. The Final Volume of Shadowmarch

  Tytuł polski:
Serce Cienia

  Rok wydania:
2010

  Ostatnie polskie wydanie:
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis
Cena: 49,90 zł
Ilość stron: 768
Oprawa: broszurowa klejona

  Okładka: