Konkurs Kamień rozstania

Tad Williams by JACHU wraz z Wydawnictwem REBIS zakończyli

Konkurs Kamień rozstania

Zakończył się konkurs Kamień rozstania, który po raz kolejny zorganizowaliśmy wraz z Wydawnictwem Rebis. Poniżej prezentujemy poprawne odpowiedzi, a jeszcze niżej listę zwycięzców, do których uśmiechnęło się szczęście. Laureaci otrzymają po jednym egzemplarzu drugiego tomu monumentalnego cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń""Kamienia rozstania", którego wznowienie ukaże się w polskich księgarniach w dniu 05 października 2010 roku się pod oficjalnym patronatem naszego serwisu.

W tej czarującej kontynuacji "Smoczego Tronu" Tad Williams znów przenosi nas do udręczonego świata ludzi, trolli Quanuc i Sithów – świata, w którym panują: czarna magia, przerażający podwładni nieśmiertelnego władcy Sithów, Inelukiego – Króla Burz, i wszechogarniające zło. Dopiero gdy cały kraj znajdzie się w mocy gniewu Inelukiego, resztki niegdyś dumnej armii ludzi wyruszą na poszukiwanie ostatniego sanktuarium i zarazem punktu zbiórki – Kamienia Rozstania, miejsca od pradawnych czasów owianego tajemnicą. A porozrzucani po kraju członkowie klanu podejmą desperacką walkę o wypełnienie misji... Walka zaprowadzi ich od upadłych ludzkich twierdz do ukrytych górskich grot trolli Quanuc... W końcu dotrą do tajemniczej siedziby niemal nieśmiertelnych Sithów, którzy będą musieli zdecydować, czy powinni połączyć się z ludźmi w ostatecznej walce przeciwko istotom swej własnej rasy...

Konkurs trwał od poniedziałku, 27 września, przez tydzień, do 4 października włącznie. W tym czasie napłynęło 112 wiadomości, z których aż 27 zawierały błędne odpowiedzi.

Gratulujemy!

1) Jak nazywano nieśmiertelnego władcę Sithów - Króla Burz, z którego przerażającymi podwładnymi musieli zmierzyć się bohaterowie cyklu "Pamięć, Smutek i Cierń"?
Ineluki

2) W 1990 roku do nagrody "Science Fiction Book Club" za najlepszą powieść Fantasy nominowana została powieść:
Smoczy tron
(popełniany błąd: Kamień rozstania)

3) Akcja cyklu INNY ŚWIAT dzieje się:
w przestrzeni wirtualnej


A oto lista zwycięzców. Nagrody zostaną wysłane przez wydawcę w przeciągu najbliższego tygodnia.

Nagrod
y wylosowali:
Łukasz Szałęga, Małomice
Joanna Haase, Tuchom
Grzegorz Fierka, Choszczno
Martyna Radwańska, Zambrów
Jacek Imański, Gorzów Wlkp.

Copyright © 2010 by Marcin "Jachu" Jasiński.
All rights reserved.